Dziś mamy 20 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

03 października 2023

Lekcja biblioteczna. Dzieci dowiedziały się wiele o Ukrainie

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W minionym tygodniu Jeżyki i Misiaki z Przedszkola #Wesoła Piątka, wzięły udział w lekcji bibliotecznej na temat Ukrainy.

Dzieci mogły zobaczyć flagę tego państwa, poznać znaczenie jej kolorów, dowiedziały się jak wygląda herb i dewiza. Obejrzały zdjęcia strojów narodowych i poznały ukraińskie tradycyjne potrawy. Przedszkolaki spróbowały chałwy, nie wszystkim smakowała. Bibliotekarka przeczytała fragment bajki  w języku ukraińskim. Jeżyki świetnie poradziły sobie z tłumaczeniem na język polski. Żeby się rozruszać zatańczyliśmy Hopaka, a następnie dzieci wykonały pracę plastyczną.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 39 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)