Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Jak nie dopuścić do wychłodzenia organizmu? Podstawowe wskazówki

fot. freepik

fot. freepik

Zbliżający się sezon zimowy niesie ze sobą ryzyko wychłodzenia organizmu. #Pamiętajcie, żeby być przygotowanymi na niskie temperatury!

Oto kilka podstawowych wskazówek:

- Ubierajcie się warstwowo: Warstwowa odzież pozwoli Wam dostosować się do zmieniającej się temperatury. Unikajcie przegrzewania się, a jednocześnie chrońcie się przed zimnem.

- Nie zapominajcie o czapce i rękawiczkach: Strata ciepła przez głowę i dłonie może być znaczna. Zakładajcie czapki i rękawiczki, aby ochronić te części ciała przed wychłodzeniem.

- Pijcie ciepłe napoje: Herbaty, kawy, gorące czekolady – picie ciepłych napojów pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę ciała.

- Unikajcie długotrwałego przebywania na zimnie: Jeśli jesteście na świeżym powietrzu, postarajcie się nie przemarzać. Zbyt długi pobyt w niskich temperaturach może prowadzić do hipotermii.

- Bądźcie świadomi sygnałów wychłodzenia: Jeśli zaczynacie odczuwać zimno, drżenie ciała, senność czy dezorientację, natychmiast podejmijcie działania, aby się ogrzać.

Źródło: Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej

Oceń artykuł: 9 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Hans, w dniu 02-12-2023 20:13:32 napisał:

  Nie chlać i nie pasożytować Tylko zabrać się do pracy. To podstawowa rada aby nie zamarznąć.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 03-12-2023 08:21:55 napisał:

  Przed takimi bzdurami przestrzegają nie było odważnego żeby przestrzec przed skutkami ubocznymi szczepionek .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)