Konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Wyrównana rywalizacja

fot. powierzone
8 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w # Nakle nad Notecią odbył się Gminny konkurs wiedzy o Konstytucji 3 maja i jej czasach, obejmujący lata 1764 - 1795.
W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele 5 szkół podstawowych z Gminy Nakło nad Notecią. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami testowymi o charakterze zamkniętym i otwartym dotyczącym ważnych wydarzeń z tego okresu, postaci historycznych, analizy ikonografii oraz zmian ustrojowych, które zostały ujęte w pierwszej europejskiej konstytucji. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a osiągnięte wyniki wysokie. Jury postanowiło przyznać miejsca ex aequo.
Oto wyniki:
I miejsce: Nikodem Jasiński – ZSP w Paterku, Martyna Należyty – ZSP3 w Nakle nad Notecią, Róża Lewandowska – ZSP3 w Nakle nad Notecią
II miejsce: Szymon Wnuk – ZSP w Potulicach
III miejsce: Alicja Szymańczyk – ZSP w Paterku, Antoni Zygmunt – NSP w Olszewce
Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu.
Podziękowania kierujemy także do opiekunów i nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu , w tym do pani Brygidy Majewskiej, pani Pauliny Kamosińskiej oraz pana Jacka Pedzińskiego.
Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu pt. „Historia w tradycji – tradycja w historii – edycja II” , który współfinansowany był przez GMINĘ NAKŁO NAD NOTECIĄ oraz Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w Nakle nad Notecią. Nagrody dla uczestników konkursu zostały zakupione z otrzymanej dotacji.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Alicja Borus.
materiał: Alicja Borus/ Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
- Strefa chilloutu dla uczniów. Specjalne warsztaty z psychologiem
- W stronę nowoczesności. W szkole będą nowe pracownie
- Powstanie nowoczesna pracownia. Wyposażenie dla szkoły
- O pierwszym królu i barwach narodowych. Zajęcia dla najmłodszych
- 11. miejsce szkoły w ogólnopolskim konkursie. Tematem pierwsza pomoc
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)