Dziś mamy 2 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2015

Ten owoc to rarytas

fot. cipher

fot. cipher

Maliny to prawdziwy przysmak.

Są niezwykle delikatne, dlatego sprzedaje się je w specjalnych pudełeczkach, czy pojemnikach.

Maliny poza walorami smakowymi, są również źródłem wielu składników mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
Przede wszystkim, już sama czerwona barwa tych owoców wskazuje na obecność w nich antocyjanów, które pomagają wzmacniać układ krwionośny.

Maliny zawierają sporą ilość witaminy C, są także źródłem witamin z grupy B.

Dla tych, co strzegą swej wagi pozytywną informacją będzie fakt, że w 100 g tych owoców znajduje się mniej niż 50 kcal, a dodatkowo duża ilość błonnika skutecznie pomoże uregulować procesy trawienne.

Owoce i liście malin to znany "lek" przy przeziębieniach. Dlatego kiedy już dopadnie nas choroba warto wypić napar z suszonych owoców malin.
Kuchnia to miejsce, w którym maliny znajdują zastosowanie w wielu potrawach, jednak najbardziej cenione są we wszelkiego rodzaju deserach. Najlepiej sprawdzają się jako musy, sorbety, galaretki. Często w połączeniu z kremowym, śmietanowym sosem stają się puszystym deserem, który zadowoli każdego łasucha. Miłośnicy mocniejszych trunków zapewne nie raz wykorzystali maliny do produkcji nalewek, które często wychodzą słodkie, tęgie, zawsze smaczne.

Póki trwa sezon na te delikatne owoce zajadajmy się nimi, warto także ich część zamknąć w słoiku w postaci soku, który jesienią pomoże przy przeziębieniu i dodatkowo przypomni nam minione lato.

Oceń artykuł: 98 75

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja BDO
500PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Gdzie możesz korzystać z aplikacji mObywatel? Twój cyfrowy asystent

Majówka zwykle jest długo wyczekiwaną okazją do odpoczynku#, a tegoroczna zapowiada się wyjątkowo obiecująco - ze względu na jej długość i urokliwą pogodę. Bez względu na to, czy planujesz relaksować się w pobliżu domu czy wyruszysz w podróż - sprawdź, dlaczego warto spędzić ją z mObywatelem!

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)