Dziś mamy 6 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 kwietnia 2024

Ostatnia sesja mijającej kadencji. Nie zabrakło podziękowań

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

26 kwietnia 2024 roku o godzinie 10:00 w Sali Sesyjnej# im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy rozpoczęła się LXXVI Sesja Rady Miejskiej, w której uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska – Zawieja, Skarbnik Miasta i Gminy Mroczy – Edyta Deja, Radni Rady Miejskiej w Mroczy, Kierownicy Komórek Organizacyjnych Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy, Przedstawiciele Jednostek Organizacyjnych i Pomocniczych oraz mieszkańcy Gminy Mrocza.

Po stwierdzeniu quorum, głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski, który poinformował zebranych o wydarzeniach z okresu międzysesyjnego oraz o zgłoszonych w tym czasie interpelacjach i zapytaniach radnych. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek przedstawił informację o realizacji uchwał podjętych na LXXV Sesji Rady Miejskiej oraz pracy w okresie międzysesyjnym.

Podczas sesji przedstawiono także: Informację Komisji Rewizyjnej o kontroli przeprowadzonej między sesjami, Sprawozdanie z działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mroczy Sp. z. o.o. za 2023 rok, Ocenę zasobów pomocy społecznej za rok 2023 oraz Sprawozdanie za rok 2023 Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Kolejnym punktem sesji było podjęcie uchwał:

1) zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia  budżetu  Gminy Mrocza na 2024 r.,

2) w sprawie zmiany przebiegu drogi gminnej nr 090166C na terenie miasta i gminy Mrocza,

3) w sprawie ustalenia stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, na terenie miasta i gminy Mrocza,

4) w sprawie ustalenia stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, na terenie miasta i gminy Mrocza,

5) w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie Porozumienia w sprawie powierzenia zdań dotyczących utrzymania grobów i cmentarzy wojennych, zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Mrocza,

6) w sprawie rozpatrzenia wniosków z dnia 26 marca 2024 r. złożonych przez Mirosława Józefa Moskwę,

Na zakończenie zebrani mogli zgłaszać wolne wnioski i oświadczenia.

Z uwagi, iż była to ostatnia sesja kadencji 2018-2024 Rady Miejskiej, nie obyło się bez podsumowań i podziękowań. Obecni Radni i były Przewodniczący Rady Miejskiej  w Mroczy - Jarosław Odrobiński otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosława Okonka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasza Piotrowskiego podziękowania za współpracę, okolicznościowe listy oraz upominki. Podziękowania  od Radnych otrzymali z kolei: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza, Skarbnik Miasta i Gminy Mrocza a także Inspektor ds. obsługi Rady Miejskiej w Mroczy – Agnieszka Dulińska.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Przepis na syrop z lilaka. Właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe

Dość wcześnie w tym roku zakwitł lilak pospolity#, zwany przez wielu bzem. Roślina cechuje się wyjątkowym zapachem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

W upały nie zapominaj o piciu wody. Szczególnie potrzebują jej seniorzy

Niedobory wody u osób po 65 roku życia występują znacznie częściej niż# są rozpoznawane. Postępujące wraz z wiekiem pogorszenie funkcji narządów sprawia, że nawet niewielkie zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej mogą inicjować proces chorobowy lub prowadzić do zaostrzenia chorób współistniejących.

(czytaj więcej)