Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 marca 2015

Pracodawcy w Staszicu

fot. Paulina Podelczuk

fot. Paulina Podelczuk

We wtorek, 24 marca2015 r. odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią spotkanie młodzieży i #nauczycieli z przedstawicielami firm oraz instytucji działających na terenie powiatu nakielskiego.

Spotkanie było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w szkole w ramach ogłoszonego przez MEN roku szkolnego 2014/15, Rokiem Szkoły Zawodowców. Spotkanie z przedsiębiorcami przygotowało Szkolne Koło Przedsiębiorczości w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne realizowane ze środków Powiatu Nakielskiego pt. „Edukacja dla Przedsiębiorczości”.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman, a osobą wspierającą jest Michał Hopfinger – kierownik szkolenia praktycznego. Spotkanie prowadzili uczniowie Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista, którzy zapoznali zebranych z ofertą edukacyjną szkoły.

W części artystycznej wystąpiły uczennice Dajana Świt oraz Anna Kmieć, które śpiewały piosenki przy akompaniamencie nauczyciela Klubu Młodzieżowego Sławomira Chmielewskiego oraz szkolny kabaret prowadzony przez nauczyciela języka angielskiego Rafała Popowskiego.

Zgromadzonych powitała dyrektor szkoły Alicja Czubak, która podziękowała wszystkim przybyłym przedstawicielom firm oraz instytucji i ich prezesom, kierownikom za liczne dowody wsparcia i życzliwości wobec szkoły.

Następnie głos zabrała Grażyna Kinderman, która wspominając 10 lat działalności Koła Przedsiębiorczości podsumowała najważniejsze jego dokonania. Michał Hopfinger wskazywał na wiele aspektów współpracy z pracodawcami, którzy przyjmują uczniów Staszica na praktyki zawodowe. Podziękował za stwarzanie młodzieży przyjaznych warunków do poznawania firmy, jej organizacji oraz wdrażania do przyszłej pracy.

Następnie głos zabrał Starosta Nakielski Tomasz Miłowski odnosząc się z uznaniem zarówno do nauczycieli, jak i uczniów Staszica, do podejmowanych inicjatyw. Wskazał na doniosłą rolę rozwoju firm i lokalnego biznesu dla rynku pracy. Służyć temu powinny spotkania, dyskusje i konsultacje ze społeczeństwem powiatu nakielskiego oraz sięganie po znaczące fundusze z UE.

Spotkanie zakończyła dyskusja na temat potrzeb rozwoju i współpracy nakielskich firm i tworzenia warunków dla powstawania kolejnych miejsc pracy oraz na temat sposobu współpracy szkoły z pracodawcami powiatu nakielskiego w celu najbardziej efektywnego przygotowania młodzieży do wejścia w rynek pracy. Dyskusję zainicjował najpierw Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, a potem Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, który wskazał na wagę praktyki zawodowej w edukacji uczniów i wywołał dyskusję na temat sposobów najbardziej efektywnej jej organizacji.

W dyskusji wzięli udział niemal wszyscy przedstawiciele pracodawców, a zakończyło się ono poczuciem, że dla dobrej edukacji uczniów szkół zawodowych kontakt z zakładami pracy, z firmami i instytucjami życia publicznego jest niezastąpionym elementem kształcenia i przygotowania ich do przyszłej pracy.

Ze strony biznesu nakielskiego w spotkaniu wzięli m. in. udział:
Mirosław Stypczyński – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nakle nad Notecią
Michał Grembowski – Kierownik Inspektoratu ZUS w Nakle nad Notecią
Justyna Gruntkowska – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią
Krzysztof Kopiszka – Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią
Mariusz Makowski – Kancelaria Podatkowa „EMMA”
Krzysztof Nowak – Firma Nowak w Nakle nad Notecią
Sławomir Sowa – Firma „Venturi System” w Nakle nad Notecią
Hanna Kozakiewicz – Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią
Iwona Musiał – Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią
Ewa Doiczman – Firma „Art-Cafe” w Nakle nad Notecią
Marian Olszyński – Przedstawiciel PPH „Zelan” w Nakle nad Notecią
Medard Jakś – Firma „AG-MED” w Nakle nad Notecią
Edward Pubanc – Punkt Małej Gastronomii

materiał: Tomasz Hopfinger

Oceń artykuł: 73 98

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)