Dziś mamy 30 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2024

Goście z nadleśnictwa. Dzieci poszerzyły wiedzę przyrodniczą

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

8 kwietnia Samorządowe Przedszkole# nr im. W. Chotomskiej odwiedzili zaproszeni goście z Nadleśnictwa Szubin - Pani Karolina Klaja i Pan Jakub Sokołowski.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in., że głównym zadaniem leśniczego jest dbanie o zwierzęta i  zasoby  leśne. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Pan leśniczy zwrócił uwagę dzieci, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających, a także szanować otaczającą przyrodę, w czasie spacerów i wycieczek po lesie. Przedszkolacy przypomnieli sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowania ciszy, porządku, unikania kontaktu z dzikimi zwierzętami). Poznały również rośliny, drzewa najczęściej występujące w lesie oraz ich budowę.

Nasi goście zapoznali dzieci z tzw. odpowiednim ubiorem w czasie spaceru po lesie,  który uchroni nas od ukąszeń kleszczy. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w przypadku gdy zauważymy ukąszenie kleszcza na ciele. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (np. sarny, dzika, lisa, jelenia) zamieszkujących nasze lasy.

Ciekawe opowieści naszych gości  przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym jak wiosna budzi się w lesie, rozpoznawały odgłosy znanych zwierząt tam żyjących.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały sadzonki młodych drzewek do zasadzenia w domu, a wysłuchane wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych przedszkolaków.

Dziękujemy Pani Karolinie Klaja i Panu Jakubowi Sokołowskiemu z Nadleśnictwa Szubin za tak miłe i pouczające spotkanie.

Materiał: Patrycja Gaszkowska- Grzeszczak, Wanda Zygmunt- Król / Samorządowe Przedszkole nr3 w Szubinie

Autorki nie wyrażaj a zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)