Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2020

Spotkania z ratownictwem wodnym. Młodzież chętnie wzięła udział

fot. Marcin Kuliński

fot. Marcin Kuliński

Od października do listopada 2020 roku uczniowie ZS im. S. Staszica w Nakle brali udział w# zajęciach pozalekcyjnych związanych z ratownictwem wodnym. Szkolenie młodych adeptów ratownictwa wodnego możliwe było dzięki realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, którego autorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Marcin Kuliński i Michał Stachowski.

Zadanie wsparło Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. W ramach prowadzonych zajęć uczniowie zdobywali podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu technik ratownictwa wodnego, samoasekuracji, sposobów bezpiecznego wejścia do wody, holowań osób zmęczonych, podtopionych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie obejmowało 10 godzin zajęć praktycznych, które odbywały się na Pływalni Naquarius. Uczniowie zdobywali podstawowe umiejętności pływackie niezbędne na kursie ratowników wodnych. Uczyli się używania sprzętu ratowniczego i pracy w zespole. Doskonale poradzili sobie również z tematyką pierwszej pomocy i zasad bezpieczeństwa nad wodą. Program szkolenia przygotował i zrealizował Marcin Kuliński – nauczyciel wychowania fizycznego, Ratownik Wodny. Gratulujemy uczestnikom zajęć ukończenia szkolenia i dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym pandemicznym czasie przyczynili się do realizacji tego projektu.

Materiał: Marcin Kuliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)