Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 października 2014

„Starszaki” wśród policjantów

fot. Przedszkole nr 1 „Tęczowe wzgórze” w Nakle

fot. Przedszkole nr 1 „Tęczowe wzgórze” w Nakle

„Starszaki” z Przedszkola nr 1 „Tęczowe wzgórze” w Nakle zwiedziły w czwartek, 16 października Komendę Powiatową Policji w Nakle. Dzieci z uśmiechem na twarzy i deklaracją, #że w przyszłości też zostaną stróżami prawa, opuszczały mury nakielskiej komendy.

Przewodnikami po komendzie byli sierż. Zofia Wrzeszcz oraz st. sierż. Marcin Górak z nakielskiego Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej. Dzieci zwiedziły „serce” komendy czyli stanowisko kierowania, gdzie oficer dyżurny opowiedział o specyfice swojej pracy. Przypomniał numer alarmowy i przypadki, w jakich należy go używać.

„Starszaki” wysłuchały również, w jaki sposób policjanci pełniący służbę na terenie miasta komunikują się z dyżurnym. Przedszkolaki miały również okazję usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Dużą atrakcją było spotkanie z przewodnikiem psa służbowego, asp. Grzegorzem Mellerem, który opowiedział o swojej pracy i zaprezentował umiejętności swojego czworonożnego pupila.

Zainteresowaniem cieszył się też „niebieski pokój”. Dzieci dowiedziały się, w jakich warunkach przesłuchuje się najmłodszych.

Na zakończenie jakże miłego spotkania „starszaki” mogły przymierzyć elementy policyjnego umundurowania i usłyszeć na czym polega praca policjantów.

materiał: Przedszkole nr 1 „Tęczowe wzgórze” w Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 56 50

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)