Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

24 października 2016

Zmarnowane dogodne sytuacje bramkowe. "Ten remis to nasza strata punktów"

W IX kolejce B klasy - grupa IV seniorzy kcyńskiego Orła podejmowali na własnym stadionie #ekipę z Kościelca Kujawskiego.

Mecz miał dwa oblicza i trzymał w napięciu dosłownie do ostatniej akcji meczu. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w pierwszej akcji meczu, lecz w decydującym momencie zawodnikowi Orła zabrakło zimnej krwi. W rewanżu zawodnik z Kościelca znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz kcyński bramkarz Hubert Idczak wyszedł z tego pojedynku obronną ręką. W 21' po wrzutce z prawej strony boiska zawodnik przyjezdnych Marcin Ruciński strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Miejscowi przycisnęli przeciwnika, lecz bez efektu w postaci bramek. W 22' Dariusz Gliniewicz strzelił z dystansu, lecz strzał ten obronił bramkarz przyjezdnych. Trzy minuty później Paweł Łukomski uderzył z dystansu nad bramką gości. Dziesięć minut później Dawid Hallas strzałem głową trafił w słupek bramki z Kościelca, co nie udało się gospodarzom, zrobili goście i po strzale z około dwudziestu metrów Ruciński strzelił drugą bramkę. W 49' kontuzji doznał bramkarz miejscowych Idczak i zastąpił go w bramce Łukasz Michalski. W 58' faulowany w polu karnym został zawodnik przyjezdnych i sędzia wskazał na wapno. Kcyński bramkarz obronił uderzenie z karnego wybijając piłkę przed siebie, lecz dobitka Mikołaja Gajewskiego wylądowała w bramce gospodarzy. Konsternacja na stadionie 0-3.

Przebudzenie zawodników z Kcyni nastąpiło od 70', kiedy rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Gryszczyński. W 76'Gryszczyński strzałem z około jedenastu metrów zdobył drugą bramkę dla miejscowych. Gospodarze spychają ekipę z Kościelca do obrony, a emocje sięgają zenitu. W 78' Gryszczyński z trzydziestu metrów trafił w poprzeczkę bramki gości. Wyrównanie nastąpiło w 85' po strzale Dariusza Gliniewicza z około dziesięciu metrów. To, co działo się w ostatnich minutach jest trudne do opisania, napór gospodarzy na bramkę ekipy z Kościelca był prowadzony z dużym rozmachem i dosłownie w ostatniej akcji meczu Orzeł mógł zdobyć zwycięską bramkę, lecz w decydującym momencie zawodnikowi z Kcyni zabrakło precyzji i mecz, zakończył się podziałem punktów.

Przespaliśmy pierwszą część spotkania, marnując dogodne sytuacje bramkowe. Od stanu 0-3 zespól pokazał, iż potrafi grać, lecz ten remis to nasza strata punktów. Następny mecz zagramy również w Kcyni w sobotę 29 października o 14-00. Rywalem będzie Pogoń II Mogilno.

Orzeł Kcynia - LZS Kościelec Kujawski 3-3 (0-1)

0-1 Marcin Ruciński (21')
0-2 Marcin Ruciński (48')
0-3 Mikołaj Gajewski (58')
1-3 Krzysztof Gryszczyński (70')
2-3 Krzysztof Gryszczyński (76')
3-3 Dariusz Gliniewicz (85')

Skład Orła: H. Idczak (Ł. Pyszczyński 49'), S. Górecki (P. Pokrzywiński 86'),D. Cembrowicz, D. Gliniewicz, D. Hallas, K. Gryszczyński, T. Jarzembowski, D.Tomczak, Michalski, H. Reis, P. Łukomski