Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2014
III liga siatkówki

Womix pozostaje niepokonany

W sobotę 22 listopada w hali Krajna Arena w Sępólnie odbył się mecz III ligi seniorów pomiędzy zespołami Krajna Sępólno i Womix NTS Trójka Nakło.

Sępólno nie zdobyło w tych rozgrywkach jeszcze żadnego punktu, ani nawet seta, natomiast nakielanie przyjechali jako lider (8 punktów w trzech meczach). Womix, mimo rozegrania słabego meczu, zdołał wygrać 3:2.

Po dość łatwym początku NTS prowadził 5:2 i 9:4. Później zawodnicy Womixu zaczęli popełniać mnóstwo niewymuszonych błędów, a Krajna zaczęła grać coraz lepiej. Do końca seta trwała zacięta walka, ale widowisko psuły zepsute zagrywki (8 w I secie po stronie Nakła i 7 po stronie Sępólna). W końcówce lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 33:31.

Drugi set rozpoczął się dobrze (5:0), ale później NTS grał fatalnie i nieskutecznie, w wyniku czego nakielanie przegrali szybko do 18. Przebudzenie Womixu nastąpiło dopiero w trzecim secie. Świetną serią trudnych zagrywek popisał się Artur Hoffmann. W tym czasie NTS z wyniku 7:6 odskoczył na 16:6. Za chwilę Nakło zaliczyło kolejną serię i prowadziło 23:7, by ostatecznie wygrać do 9. W kolejnym secie NTS cały czas prowadził i po zaciętej końcówce wygrał go do 22. W ostatnim secie wszystko wróciło do normy. Nakielanie wygrywali 2:0, 7:2, 9:3 i 11:4 by ostatecznie wygrać do 8.

MLKS Krajna Sępólno - Womix NTS Trójka Nakło 2:3 (33:31, 25:18, 9:25, 22:25, 8:15)

NTS: Piniarski, Blamowski, Marach, Tomczyński, Rogaliński, Górecki, Giers oraz Hoffmann,
Kapeliński, Beliński, Oździński, Tobolewski.

Za tydzień NTS pauzuje, a na parkiety III ligi wróci dopiero 6 grudnia, gdy rozegra wyjazdowy mecz z LZS Jastrzębie.