Dziś mamy 9 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 października 2016

Wojewoda z wizytą u poszkodowanej rodziny

fot. UM Kcynia

fot. UM Kcynia

Kwestiom pomocy państwa dla rodzin poszkodowanych w czerwcowych nawałnicach była #poświęcona wczorajsza konferencja prasowa, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Kcyni. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z Burmistrzem Kcyni Markiem Szarugą przedstawili bieżące informacje na ten temat.

Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który przekazał dziennikarzom informacje na temat pomocy skierowanej do dwóch rodzin w gminie Kcynia, poszkodowanych w wyniku nawałnic (rodziny zamieszkują w miejscowości Mycielewo oraz Tupadły). Podkreślił, że pomoc trafiła do rodzin bardzo szybko, przy sprawnej współpracy służb wojewódzkich, gminnych i powiatowych. Rodzina otrzymała mieszkanie zastępcze w szkole. Obecnie, z uwagi na warunki pogodowe, prace przy naprawie dachu i remont ich dotychczasowego domu zostały wstrzymane. Burmistrz skierował słowa podziękowania do wszystkich osób, które zaangażowały się w pomoc, wymieniając m.in. p. dyrektor Dorotę Hass z Wydziału Polityki Społecznej UW w Bydgoszczy, pracowników geodezji, Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz Urzędu Miejskiego w Kcyni.

Jak poinformował Wojewoda Bogdanowicz, w wyniku nawałnicy, jaka przeszła przez nasze województwo w nocy z 25 na 26 czerwca ucierpieli mieszkańcy 3 powiatów: nakielskiego, żnińskiego i mogileńskiego. Łączna kwota pomocy przekazanej poszkodowanym wynosi 200 tys zł. 22 rodziny z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymały zasiłek celowy, natomiast do 6 rodzin trafiły dodatkowe środki. Wojewoda omówił także podstawowe założenia Programu Likwidacji Szkód, z którego w Województwie Kujawsko-Pomorskim zabezpieczona została kwota 6,3 mln zł. Wszystkie rodziny, które w ramach tego programu złożyły wnioski, otrzymały dofinansowanie. Wojewoda wyjaśniał, iż wniosek składa się za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego, który to z kolei wnioskuje do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Program ma ściśle określone zasady i dokładnie ustalony katalog zdarzeń losowych, które kwalifikują się do objęcia wsparciem.

Po konferencji prasowej Wojewoda oraz Burmistrz udali się do poszkodowanej rodziny, by na miejscu obejrzeć rozmiar strat i podjęte dotychczas działania.

Materiał: UM w Kcyni

Oceń artykuł: 10 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (9)

    toro, w dniu 26-10-2016 15:46:51 napisał:

    Proponuję tym, rodzinom zamieszkanie w pałacach biskupich,pod opieką swoich pasterzy , Biskupi jako pasterze z całą pewnością zechcą pomóc wszak ich dewiza to miłość braterska o której tak szumie mówią, i z którą się obnoszą ,Więc niech pokażą to w praktyce

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -1 (3)

    zszokowany, w dniu 27-10-2016 08:35:00 napisał:

    KwestiOM???? Naprawdę???

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zamiana jednej niewoli na inną. "Zwycięstwo bez wolności"

Europa świętuje rocznicę kapitulacji III Rzeszy 8 maja. W Polsce jest to #Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jednocześnie, co roku, jest to czas rosyjskiej kłamliwej propagandy historycznej.

(czytaj więcej)