Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

15 stycznia 2018

Pierwsza w tym roku kolejka NLS. Rozegrano cztery mecze

14 stycznia na sali gimnastycznej ŻSŻŚ rozegrana została pierwsza w tym roku #kalendarzowym kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. Odbyły się cztery mecze- każdy z nich zakończył się po dwóch setach.

Ludzie Chudego – Pol-Ast 0:2 (23:25, 18:25)

To był mecz dwóch ekip okupujących ostatnie miejsca w tabeli. Wiadomo było, że przegrany pożegna się z szansami na udział w fazie play- off. Początek spotkania należał do Ludzi Chudego- dzięki dobrej zagrywce Jakuba Deby wyszli na prowadzenie 6:1. Taką przewagę utrzymywali do połowy seta. Wtedy gracze Pol-Ast poprosili o czas, a następny fragment tej partii wygrali w niecodziennym stosunku 12:2. Ludzie zaczęli mieć wzajemne pretensje do siebie, zaczęły się nieporozumienia w drużynie, a jakość ich gry drastycznie spadła. Zdołali jeszcze doprowadzić do wyrównanej końcówki, przy stanie po 23 doszło do małych kontrowersji przy ocenie piłki (pole/aut), następną akcję wygrali bydgoszczanie i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w tej odsłonie. Kolejną znów lepiej zaczęli Ludzie, tym razem od prowadzenia 5:2. Później gra się wyrównała, ale z każdą chwilą inicjatywę przejmowali zawodnicy Pol-Ast. Grali skutecznie w ataku, tradycyjnie dorzucili swoje w bloku i od połowy seta nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia. Ekipę Chudego stać było jeszcze tylko na pojedyncze zrywy, które okazały się niewystarczające na dobrze dysponowanych rywali. Ostatecznie Pol-Ast wygrał też tę partię, tym razem do 18 i przedłużył swoje szanse na miejsce w pierwszej ósemce. Ich główną siłą był Paweł Gomulak, który zdobył 11 oczek i jednocześnie przedłużył swoją niezwykłą passę spotkań z przynajmniej jednym punktowym blokiem do ośmiu. U pokonanych najwięcej punktów zdobył Deba i Patryk Chudziński- po 7.

Mrocza – Ludzie Chudego 2:0 (25:13, 25:22)

Choć trudno w to uwierzyć, mroczanie aż do tej kolejki pozostawali bez zwycięstwa. Dziś mieli idealną okazję, aby się przełamać, bo mierzyli się z najsłabszą drużyną ligi, która dodatkowo w słabym stylu przegrała poprzednie spotkanie. W pierwszym secie Ludzie Chudego kontynuowali mierną grę z meczu z Pol-Ast. Psuli sporo zagrywek, dodatkowo mieli problemy z przyjęciem. Mrocza grała skutecznie, z małą liczbą błędów własnych, wskutek czego cały czas kontrolowała przebieg tej partii. Ich rywale byli mało aktywni w defensywie, a i w ataku popełniali wiele błędów. Te elementy złożyły się na końcowy wynik tego seta- 25:13 dla Mroczy. Kolejny był o wiele ciekawszy- Ludzie niespodziewanie podnieśli się i zagrali znacznie lepiej niż dotychczas. Trudna zagrywka Marcina Woźnego, mocne ataki Krzysztofa Świderka, a także zauważalny gołym okiem wzrost zaangażowania pozostałych graczy sprawił, że to oni dominowali na parkiecie. Natomiast mroczanie grali tak, jakby myśleli, że mecz sam się wygra. Wskutek tego Ludzie wygrywali nawet 16:7 i wszyscy szykowali się na tie-break. Od tego momentu nastąpił jednak zwrot o 180 stopni. Kilka udanych akcji, dobra zmiana Pawła Smolarza i, chyba przede wszystkim, głośna radość po zdobytych punktach napędzały ich grę. Przewaga rywali topniała w oczach, prowadzili oni co prawda jeszcze 21:18, ale od tej pory nie wytrzymali presji. Sześć kolejnych punktów zdobyli mroczanie i ostatecznie zwyciężyli do 22. Tym samym zdobyli cenne punkty do swego dorobku, wyprzedzili w tabeli Orzeł Osiek i są w dość komfortowej sytuacji przed ostatnimi kolejkami. Kolejny raz potwierdzili, że są nieobliczalną i zarazem waleczną drużyną- sprawia to, że chyba żaden z zespołów z górnej części stawki nie chce się z nimi spotkać w ćwierćfinale. Natomiast Ludzie Chudego stracili nawet matematyczne szanse na opuszczenie ostatniego miejsca i pozbycia się łatki „czerwonej latarni" ligi. W szeregach zwycięzców wyróżnił się Włodzimierz Nowicki -13 oczek, a u pokonanych Świderek – 8.

Olimpia – Atomowe Byki 2:0 (30:28, 25:21)

W historii pojedynków tych zespołów Atomowe Byki nie zdobyły nigdy nawet seta, choć większość z nich była wyrównana, a losy wygranej przesądzały się w końcówkach. Podobnie było i podczas I w tym roku kolejki - mecz był zacięty od pierwszej do ostatniej piłki, a widowisko było miłe dla oka. Obie drużyny potraktowały to prestiżowe starcie bardzo poważnie i zgromadziły pełne, szerokie składy. Początek pierwszego seta należał do Olimpii- dobra relacja blok obrona umożliwiła im wyjście na spore, pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Chwilę potem role się odwróciły, świetny okres gry Byków zaowocował zniwelowaniem straty. W połowie partii efektowne zagrywki Jana Kwasigrocha pozwoliły Atomowym zbudować niewielką przewagę, która jednak nie utrzymała się zbyt długo. Skuteczne ataki pary środkowych Olimpii Sikorski- Brukwicki, niezła gra w defensywie sprawiły, że bardziej doświadczeni zawodnicy dogonili rywali, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi. W niej to Byki miały pierwsze piłki setowe, ale w tych kluczowych momentach zagrały zbyt nerwowo i nie wykorzystały swoich szans. Ich przeciwnicy zaś zakończyli odsłonę już przy drugiej okazji. Kolejna partia była, przynajmniej do pewnego momentu, równie zacięta. Atomowe nie zwiesiły głów i nie skapitulowały bez walki. Mimo że Olimpia znów zbudowała na początku przewagę (tym razem głównie dzięki dobrym zagrywkom Bartosza Bajerskiego), to z biegiem czasu Byki doprowadziły do remisu. Mała liczba błędów własnych – w tym secie łącznie tylko cztery zepsute serwisy- sprawiły, że mecz mógł się podobać. W końcówce Byki jednak nie zdołały przeciwstawić się sile rywali, kłopoty z odbiorem sprawiły, że to Olimpia odskoczyła na bezpieczny dystans i nie oddała już prowadzenia do końca. Wygrała do 21 i przeskoczyła przeciwników w ligowej tabeli. Atomowym zostały do rozegrania jeszcze dwa mecze, w których będą walczyć o miejsce na podium, które zagwarantuje teoretycznie słabszego rywala w ćwierćfinale. Olimpia ma zaś duże szanse na zajęcie pierwszego miejsca. Wydaje się, że decydowało o tym będzie spotkanie z NTS Kadetami. Ścisk na miejscach 1-5 jest jednak tak duży, że jeszcze wszystko jest możliwe. Dziś najskuteczniejsi na boisku byli Kwasigroch i Mateusz Kiersznicki- odpowiednio 12 i 10 oczek.

NTS Kadeci – Lupus Team 2:0 (25:9, 25:8)

To spotkanie niespodziewanie okazało się być najbardziej jednostronne nie tylko w tej kolejce, ale i w całym sezonie. Gracze Lupus Team nie podjęli walki, zagrali wręcz fatalnie i pozostawili po sobie bardzo słabe wrażenie. Poprawna gra Kadetów wystarczyła do tego, aby w obydwu setach już na samym początku osiągnąć ogromną przewagę i zniechęcić rywali. Dłuższych akcji było jak na lekarstwo, a liczba błędów popełnianych przez Wilki była olbrzymia. Z pewnością był to najsłabszy ich mecz od początku występów w rozgrywkach, a Kadeci- no cóż, dopisali kolejny komplet do tabeli i objęli fotel lidera. Na boisku wyróżnił się środkowy Hubert Kwiatkowski – 8 oczek i Jakub Majewski, który wszystkie swoje punkty – 7- zdobył skutecznym serwisem.