Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2016

Piąta kolejka NLS za nami. Zobacz przebieg meczów

W niedzielę, 27 listopada, na sali nakielskiej Żeglugi odbyła się 5. kolejka Nakielskiej #Ligi Siatkówki. Rozegranych zostało tradycyjnie sześć spotkań, z których dwa zakończyły się w trzech setach.

Sękacze – Mrocza 2:1 (23:25 25:18 15:7)

W porannym meczu zmierzyły się ze sobą Sękacze i zespół z Mroczy. Oba zespoły zajmowały miejsca na dwóch biegunach ligowej tabeli- pierwsi nie przegrali jeszcze spotkania, a drudzy wciąż czekali na pierwsze punkty. Mimo tego w pierwszym secie różnica poziomów nie była widoczna. Sękacze prowadziły co prawda cały czas paroma punktami, ale od połowy seta to mroczanie zaczęli grać lepiej i odrobili straty z nawiązką. Udało im się utrzymać przewagę do końca i dość niespodziewanie wygrali pierwszego seta w sezonie. W kolejnej odsłonie ekipa Sękaczy kontynuowała słabą grę, a ich przeciwnicy grali poprawnie. Pozwoliło to osiągnąć im znaczną przewagę (15:8), ale od tego momentu faworyci w końcu zaczęli zdobywać punkty z ataku i konsekwentnie niwelowali stratę. Mrocza przestraszyła się zwycięstwa, zaczęła popełniać masę błędów, wskutek czego traciła punkty seriami i przegrała do 18. W tie- breaku wyrównany był tylko początek, później Sękacze odskoczyły i pewnie wygrały do 8. Kolejna porażka przyjezdnych sprawiła, że perspektywa udziału w play-off mocno się od nich oddaliła. Najwięcej punktów zdobyli: u zwycięzców Dawid Chmara – 11, a u przegranych Damian Szczęsny i Mateusz Musiał – po 8.

Sękacze – Bel-Team Osiek 2:0 (25:15 25:15)

Drugie spotkanie okazało się być znacznie łatwiejsze dla Sękaczy niż pierwsze. Ekipa z Osieka podeszła do niego bez energii i mobilizacji. Od początku do końca mieli oni duże problemy z odbiorem zagrywki przeciwników, i to zarówno tej z bitej z wyskoku, jak i szybującej. Oba sety miały jednostronny przebieg, a w zespole Bel-Teamu nikt, może poza Krystianem Królakiem, nie potrafił zdobywać punktów z ataku. Najlepiej punktującym na boisku był Tomasz Marach, który zdobył 16 punktów, w tym aż 8 serwisem.

Bel-Team Osiek – Atomowe Byki 0:2 (23:25 23:25)

Fatalny występ drużyny Osieka z Sękaczami nie zapowiadał emocji w ich drugim spotkaniu. Jednak Atomowe Byki to zespół bardzo chimeryczny, który w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami miewa często spore problemy. Potwierdziło się to także w tę niedzielę. Początek pierwszej odsłony nie zapowiadał emocji. Bel-Team znów miał kłopoty z przyjęciem, nie potrafił wyprowadzać ataków, a Byki korzystały z tego i prowadziły nawet 19:10. Wtedy nastąpiła kilkupunktowa seria Osieka przy zagrywce Miłosza Giese. Gra się wyrównała, ale to Atomowe wytrzymały końcówkę i wygrały seta do 23. Druga partia była od początku bardziej zacięta, żadna z ekip nie zbudowała przewagi większej niż trzypunktowa. Bel-Team grał znacznie lepiej niż w pierwszym swoim meczu, a w grze Byków pojawiły się proste błędy. W ostatniej fazie seta to Osiek prowadził 23:22, ale przeciwnicy zdobyli wtedy trzy oczka z rzędu, co uchroniło ich przed niespodziewaną stratą punktów. Na parkiecie wyróżnili się Jan Kwasigroch (Atomowe Byki), zdobywca 14 punktów i Karol Boiński (Bel- Team), który aż 5 razy powstrzymał rywali blokiem. Dla Atomowych to trzecie zwycięstwo z rzędu, a ekipa z Osieka nadal pozostaje bez wygranej.

Lupus Team – Olimpia 0:2 (16:25 24:26)

W samo południe odbył się mecz na szczycie- przewodząca w tabeli Olimpia zmierzyła się z wiceliderem- zespołem Lupus Team. Od samego początku spotkania bezpieczną przewagę zbudowali ci pierwsi, opierając swoją grę na mocnej zagrywce. Wynosiła ona ciągle osiemdziewięć oczek przez prawie całą pierwszą odsłonę. Jednak już wtedy w zespole Wilków widać było wyraźne oznaki poprawy gry, co zapowiadało lepsze widowisko w kolejnym secie. Tak też się stało, w drugiej partii walka toczyła się cały czas na styku, wynik oscylował w granicach remisu. Obie drużyny dobrze radziły sobie w defensywie, co powodowało, że wiele akcji było całkiem długich i miłych dla oka. W końcówce to Lupus Team osiągnął przewagę i miał trzy piłki setowe. Wtedy Olimpia poprosiła o czas, który okazał się być dobrym posunięciem- ekipa Wilków pogubiła się w ataku i nie wykorzystała swojej szansy na w zwycięstwo w partii. Pięciopunktowa seria sprawiła, że to dotychczasowi liderzy cieszyli się z wygranej, a Lupus Team po raz pierwszy schodził z boska jako pokonany. Najskuteczniejsi byli Mateusz Kiersznicki z Olimpii, który zdobył 19 punktów i Miłosz Miękczyński z drużyny przegranych – 9 oczek.

Lupus Team – Młodzicy 2:0 (25:14 25:18)

W kolejnym pojedynku tego dnia drużyna Wilków zmierzyła się młodymi siatkarzami NTSu. Faworytem byli ci pierwsi, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Młodzicy z powodu absencji kilku zawodników nie wystąpili w najmocniejszym składzie. Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga bardziej doświadczonej ekipy, która rządziła na siatce. Gimnazjaliści nie istnieli w ataku, zdobywając tylko jeden punkt w tym elemencie w całej partii. Po stronie Lupus Team dobrze działała również defensywa, w wyniku czego pierwsza odsłona nie dostarczyła emocji. W kolejnej zwycięzcy pozwolili sobie na kilka zmian w ustawieniu, co spowodowało bardziej zacięty przebieg seta. Jednak tylko do stanu 11:10; od tego momentu Wilki zdobywały punkty seryjnie, a zryw Młodzików w końcówce nie wystarczył i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem wicelidera. NTS zebrał kolejną porcję doświadczenia, która zaprocentuje w przyszłości. Jednocześnie widać było, jak dużo pracy czeka jeszcze Szymona Piniarskiego i jego podopiecznych, aby toczyć wyrównaną walkę z czołówką ligi.

Karminowe Jastrzębie – Żegluga 2:1 (27:25 17:25 17:15)

Ostatnie spotkanie tej niedzieli okazało się być najciekawsze. Spotkali się w nim będący ostatnio na fali Jastrzębie z ekipą z Żeglugi, która najczęściej ze wszystkich zespołów w lidze grywa mecze trzysetowe. Pierwsza odsłona miała interesujący przebieg. Obie drużyny kilka razy budowały sporą przewagę, by za moment szybko ją stracić. Jednocześnie duża liczba długich akcji, efektowne obrony powodowały, że mecz mógł się podobać. Doszło do zaciętej końcówki, w której presji nie wytrzymali zawodnicy Żeglugi, atakując w dwie ostatnie piłki w aut. Zawodnicy Jastrzębi nie poszli jednak za ciosem i w drugiej partii popełniali znacznie więcej błędów. Ich przeciwnicy skutecznie to wykorzystali i, mimo że sami byli mało skuteczni na siatce (zaledwie 4 punkty w tym elemencie), to kontrolowali przebieg tego seta. Pewne zwycięstwo do 17 oznaczało, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie- break. W nim początkowo przeważała Żegluga, która dzięki dobrej grze środkiem prowadziła już na zmianie stron 8:3. Wtedy Karminowe poprosiły o przerwę, a po niej błyskawicznie odrobiły straty. Walka toczyła się punkt za punkt, ale to Jastrzębie miały piłki meczowe. „Gospodarzom” udało się obronić trzy, ale za czwartym razem skuteczny atak wyprowadził Krzysztof Świderek i to Jastrzębie cieszyły się z dwóch punktów. Całe spotkanie było pojedynkiem liderów: Szymona Suchomskiego (Karminowe) i Bartosza Ksobiecha (Żegluga), którzy zdobyli odpowiednio 18 i 15 oczek.