Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 lutego 2013
Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Liga Młodzików

Nakło gościło pierwszoligowców

Do Nakła jako gospodarza przyjechały drużyny BKS Chemik Bydgoszcz oraz AZS OŚ Toruń.

Były to rozgrywki przedostatniej rundy Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Pierwszy mecz rozegrały drużyny BKS Chemik: AZS Toruń. Po dwu setowym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Torunia, którzy po raz drugi w ramach rozgrywek I ligi ograli drużynę z Bydgoszczy 2:0 (25:17, 25:18).

Drugi mecz to spotkanie pomiędzy podrażnioną drużyną Chemika oraz gospodarzami AMAN NTS Trójka Nakło. To gospodarze obserwujący pierwszy mecz mieli duży apetyt na pokonanie Chemika. Jednak szybko okazało się, że pełny skład drużyny oraz atut własnego boiska to nie wszystko aby myśleć o zwycięstwie. Brak przyjęcia, komunikacji potężna ilość błędów własnych pozwoliła zdemolować NTS 25:7. Drugi set to odrodzenie się ducha walki NTSu i wejście w mecz wynikiem 4:0 cały set to praktycznie wyrównana walka z jednej jak i drugiej strony. Niestety ostatecznie wygrana BKSu 25:21 i całego spotkania 2:0.

Ostatni mecz to rywalizacja NTSu z AZSem i kontynuacja dobrej gry gospodarzy. Cały set praktycznie kontrolowany przez skutecznych i walczących zawodników z Nakła i wygrana 25:19. Wydawało się, że AMAN NTS złapał swój rytm gry i ma szansę na swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I Ligi. Lecz drugi i trzeci set to coś co długo jeszcze będzie ciężko zrozumieć. AMAN kompletnie nie radził sobie z grą fragmentami zawodnicy wyglądali jak wkuci w parkiet. Poszczególne fragmenty podjęcia walki kończyły się fiaskiem, nie pomagały czasy, zmiany, podpowiedzi motywacja. Porażka 8:25 oraz 4:15 zakończyła spotkanie wynikiem 1:2 dla Torunia, który z Nakła wywozi komplet punktów.

- Po raz pierwszy w rywalizacji I ligi AMAN NTS wystąpił w kompletnym składzie osobowym. Dodatkowo przygotowani byliśmy na ciężkie spotkania bo przeciwnicy to rzeczywiście bardzo dobre wyrównane drużyny. Niestety dla naszego zespołu za dużo rzeczy nie funkcjonowało prawidłowo i na pewno najgorzej wypadliśmy w przyjęciu. Być może zawodnicy NTSu nie są jeszcze gotowi mentalnie do równorzędnej rywalizacji na wysokim poziomie. Za tydzień już ostatnia kolejka i ponowna rywalizacja w drugiej lidze. Miejmy nadzieję, że NTS pokona po raz kolejny pozostałych przeciwników i utrzyma szansę na występy w 1/8 Finałów Mistrzostw Polski. - komentował szkolenioweic NTSu.

AMAN NTS TRÓJKA wystąpił w składzie: Adam Chenc - kpt., Adamczewski Jakub, Deba Jakub, Kalita Jakub, Gapa Mikołaj, Brzozowski Kacper, Wysocki Adam, Woźny Marcin, Jarczyński Filip, Gardyza Mikołaj, Majewski Jakub, Kubiczek Kamil.