Nakielska Liga Siatkówki

Kompletna Olimpia liderem

Nie w sali nakielskiej Żeglugi, a Szkoły Podstawowej nr 4 odbyła się miniona kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. Do skutku doszło sześć, a komplet punktów dopisali do swojego dorobku Kormorany, Olimpia i Mrocza. Z kompletem punktów stawce przewodzą ci drudzy.

Kormorany - Amatorzy 2:0 (25:20, 25:15)

Amatorzy nie mieli tego dnia siły ataku. Z własnych akcji w dwóch setach zdobyli w sumie 10 punktów. Mimo, że przeciwnicy często się mylili, to równie często zdobywali punkty. Na boisku wyróżniali się Bartosz Ksobiech i Robert Jabłoński (obaj Kormorany), którzy zdobyli odpowiednio 12 i 11 punktów.

NTS - NTS Młodzicy 2:1 (18:25, 25:18, 15:10)

Starsi koledzy z NTS-u ledwo zebrali 5 osób na mecz. Młodsi przystąpili do gry aż w 15-osobowym składzie. Poukładana gra i trudna zagrywka poprowadziły Młodzików w I secie do niespodziewanego zwycięstwa. Drużyna Szymona Piniarskiego w drugim secie zaczęła grać znacznie lepiej. Kończyła większość swoich ataków (18 w tym secie), a Młodzicy nie potrafili znaleźć sposobu na wyprowadzenie kontry. NTS wygrał do 18. Seria punktów w tie-breaku spowodowała, że Młodzicy przegrywali już 11:4. Co prawda, w końcówce po dwa asy zagrali Jaruzal i Świtalski, ale było to za mało by odrobić straty.

NTS Młodzicy - Wyklęci 1:2 (18:25, 25:20, 12:15)

Ze względu na udział w lidze wojewódzkiej, zespół NTS Młodzicy będzie rozgrywał 2 mecze w jednej kolejce. W tym spotkaniu przeciwnikiem byli koledzy starsi o 2 lata. Nieskuteczna gra w pierwszym secie (tylko 6 skończonych ataków) spowodowała, że Wyklęci odnieśli dość łatwe zwycięstwo do 18. W drugim secie to Wyklęci przeżywali chwile słabości. Po prowadzeniu 5:4 przegrywali za chwilę 5:8 i 7:12. Młodzicy grali na tyle skutecznie, że dowieźli prowadzenie do końca. W tie-breaku Młodzicy powalczyli do stanu 8:9. Końcówka należała do wyklętych, którzy wygrali do 12. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobyli: Artur Hoffmann (Wyklęci) - 16 oraz Jakub Jaruzal (NTS Młodzicy) - 9.

Grajki Team - Mrocza 0:2 (21:25, 18:25)

Mrocza zaczęła mecz idealnie. Wygrywała 5:0, 7:1, 10:3 i 12:4. Jednak zespół Grajki Team się nie poddał. Systematycznie odrabiał straty i po chwili przegrywał zaledwie 17:14. Końcówka była wyrównana, ale Mrocza utrzymała prowadzenie i wygrała do 21. W drugim secie było podobnie. 5:1, 9:2, a później odrabianie strat (10:8 i 13:11). W drugiej części seta Mrocza powiększała przewagę i wygrała pewnie do 18.

BellTeam Osiek - Atomowe Byki 1:2 (26:24, 23:25, 13:15)

Na początku spotkanie było wyrównane (5:5). Później przewagę wypracowały sobie Atomowe Byki i pod koniec seta prowadziły już 20:14. Okazało się, że zawodnicy z Osieka nie poddali się i zdobyli kolejne 6 punktów doprowadzając do remisu. Byki przełamały się, wyszły na prowadzenie 23:20 i 24:21, ale nie potrafiły "postawić kropki nad i". Błędy w końcówce Byków i skuteczna gra Osieka dały tym drugim zwycięstwo 26:24. Drugi set był podobny. 20:15 dla Byków, a za chwilę 21:20 i 22:21 dla Osieka. Tym razem w końcówce lepsze Atomowe Byki. Po wyrównanym początku tie-breaka Bell Team Osiek prowadził 9:7. Jednak 4 kolejne punktowe akcje Stanisława Kwasigrocha wyprowadziły Byki na prowadzenie 11:9 i za chwilę dały zwycięstwo 15:13. Skutecznością na boisku wyróżniał się Krystian Królak (BellTeam Osiek), który zdobył 17 punktów.

Olimpia - Jastrzębie Archimedesa 2:0 (25:17, 25:22)

Młodzi siatkarze z zespołu Jastrzębi skutecznie walczyli do połowy seta wychodząc nawet na prowadzenie 15:14. Końcówka należała jednak do doświadczonej Olimpii, która szybko poprawiła swoją grę i pewnie wygrała do 17. Od początku drugiego seta dominowała Olimpia. Jastrzębie Archimedesa zerwały się do gry dopiero od stanu 14:21, zmniejszając straty do 3 punktów (18:21), jednak było to za mało by wygrać seta.

materiał: Michał Nowak/red.

Oceń artykuł: 52 45