Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2016
Klasa okręgowa 2015/2016, grupa: kujawsko-pomorska I

Czarni rozbici na swoim terenie

Czarni Nakło, którzy w ubiegłej kolejce po emocjonującym meczu zwyciężyli # z KS Łochowo, podejmowali dziś Legię Chełmża – wicelidera rozgrywek. Spotkanie obfitowało w kontrowersje.

Dzisiejsi rywale mają zgoła inne plany na ostaną fazę sezonu – Czarni walczą o utrzymanie, a Legia jest na najlepszej drodze do awansu do IV ligi. W meczu rozegranym jesienią drużyna z Chełmży wygrała 5:3, jednak wówczas, mimo porażki, Czarni zaprezentowali się z niezłej strony.

Dzisiejszy mecz stał pod znakiem kontrowersyjnych decyzji sędziego, który wydatnie wpłynął na wynik spotkania. Przez pierwsze dwadzieścia minut nakielanie prowadzili równorzędną walkę z gośćmi. Po jednej z akcji Legii sędzia dopatrzył się przewinienia i podyktował jedenastkę dla drużyny wicelidera, która zamieniona została na bramkę. Kilka minut później arbiter prowadzący grę ponownie… wskazał na „wapno”, a wykonujący karnego zawodnik Legii nie pomylił się i wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Legia zdobyła trzecią bramkę, tym razem po… niewielkim spalonym.

Podłamani rozwojem sytuacji Czarni w drugiej połowie zagrali bez animuszu, a legioniści zdobywali kolejne bramki. 10 minut przed końcem honorowe trafienie dla nakielan zanotował Łukasz Bzdawka. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Legii 7:1. – Brak słów. Gdy arbiter w parę minut dyktuje przeciw nam dwa karne z kapelusza to nie mamy o czym mówić. Zawodnicy zupełnie podłamali się takim obrotem spraw i nie podjęli walki. Owszem, Legia była dziś lepsza, ale na pewno nie zasłużyła na tak wysoką wygraną. Musimy się pozbierać i szukać punktów w meczu z Polonią – powiedział po spotkaniu Stefan Bukato, kierownik drużyny Czarnych Nakło.

W kolejnym meczu, 7 maja o godz. 12.00 nakielanie zmierzą się na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz.

Czarni Nakło – Legia Chełmża 1:7 (0:3)
Bramka: Ł. Bzdawka

Oceń artykuł: 30 35