Dziś mamy 7 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2014

Biegali, pchali, skakali...

fot. pow.

fot. pow.

Rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjanych w lekkiej atletyce, organizatorem zawodów był Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła. Zwody odbyły się 3 czerwca na stadionie miejskim w Nakle.

W zawodach brały udział cztery drużyny damskie LO Nakło, ZSP Staszic Nakło, ZS Samostrzel oraz LO Szubin i siedem drużyn męskich ZSŻŚ z Nakła, LO Nakło, ZSP Staszic Nakło, ZS Samostrzel, ZS z Lubaszcza, SZT z Kcyni oraz LO Szubin. Program zawodów przewidywał po cztery konkurencje dla każdej z grup, dziewcząt i chłopców. Dziewczęta konkurowały na 100 m, skoku w dal, pchnięciu kulą i biegu na 800 m. Chłopcy zmagali się na dystansie 100 m, skoku w dal, pchnięciu kulą i biegu na 1000 m.

Zawody otworzył Dyrektor ZSŻŚ w Nakle Rafał Woźniak witając poszczególnych reprezentantów szkół wraz z opiekunami, życząc udanych występów i rywalizacji w duchu fair play. Główny sędzia zawodów  Krzysztof Gil, nauczyciel WF z ZSŻŚ w Nakle przedstawił program zawodów, którego następnym punktem była rozgrzewka do skoku w dal chłopców, biegów eliminacyjnych 100 m dziewcząt i pchnięcia kulą dziewcząt. W każdej z dyscyplin wśród dziewcząt i chłopców startowało po trzech a nawet czterech zawodników. Biegi eliminacyjne na 100 m wśród dziewcząt zdominowały zawodniczki LO z Szubina, każdy bieg wygrywały z dużą przewagą. Także finał należał do nich i  pierwsze trzy miejsca zajęły : I m Karolina Krajewska, II m Martyna Kowalewska, III m Anglika Banach uczennice Szubińskiego LO. Równolegle do biegów na 100 m kobiet odbywał się skok w dal mężczyzn, aż dziewiętnastu zawodników brało udział w tej konkurencji. Po pierwszej serii wyłoniła się czołówka, której przewodził uczeń I LO w Szubinie Szymon Wilczyński. Szymon w pierwszej próbie skoczył na odległość 6, 17 m, następny zawodnik uzyskał wynik 5, 89 m, a trzeci zawodnik uzyskał 5, 68 m.Taka kolejność utrzymała się do szóstej finałowej serii. Drugi szubiński licealista w tej konkurencji  Bartosz Świątkowski z wynikiem 5, 28 m zajął 6 miejsce.

Trzecią konkurencją rozgrywaną w tym samym czasie było pchnięcie kulą dziewcząt. Brało w niej udział trzynaście zawodniczek. Finał rozegrał się miedzy uczennicami ZSP Staszic Nakło i licealistkami z Szubina. Zwycięsko wyszła z tej rywalizacji uczennica ZSP Staszic, drugie i trzecie miejsce należało do  zawodniczek z LO Szubin: II m zajęła Anna Mika a  III m  Monika FrontczakZaraz po zakończeniu zawodów kulomiotek rozpoczęły się zawody kulomiotów, w której startował aż 22 zawodników. Licealiści szubińskiego LO w tej konkurencji nie osiągali wyników, które dałyby im miejsce na podium. Jakub Kwaśniewski pchną 6 kg kulę na odległość 9, 9 m, ta odległość dała Jakubowi 6 miejsce. Drugi uczeń Wyspiańskiego Piotr Zmudziński z wynikiem 7, 29 m uplasował się w drugiej dziesiątce. Po zakończeniu rywalizacji uczennic na 100 m dziewczyny przeszły na skocznię w dal. A chłopcy ze skoczni przenieśli się na bieżnię i zaczęli eliminacje. Skok w dal dziewcząt też zdominowały licealistki z Wyspiańskiego. Walka była bardzo zacięta o pierwszym i drugim miejscu zdecydował tylko jeden centymetr. Pierwsza Monika Frontczak wynikiem 5, 10 m. wyprzedziła drugą Karolinę Krajewską z wynikiem 5, 09 m, trzecia Martyna Kowalewska wynikiem 4, 75 m zajęła trzecie miejsce. W zawodach sprinterskich chłopców brało udział 19 uczniów. Uczniowie z LO Szubin Szymon Wilczyński i Bartosz Świątkowski w swoich przedbiegach zajmowali pierwsze miejsca. W finale podzielił ich tylko uczeń ZSŻŚ z Nakła. Pierwsze miejsce - Szymon Wilczyński 11, 4 s drugi zawodni 11, 6 s. a Bartosz Świątkowski 11, 8 s. zajął trzecie miejsce.

Ostatnimi konkurencjami były biegi na 800 dziewcząt  i 1000 m chłopców .Licealiści z Szubina w tych konkurencjach także nie zostawiali pola przeciwnikom , wśród dziewcząt drugie miejsce Monika Pawlak , trzecie Ola Domińska i piąte  Malwina Kasprzak . A chłopcy zajęli dwa pierwsze miejsca -  bracia Smolińscy. Mateusz pierwszy, a Kamil drugi.

Ostatnim akordem imprezy było zakończenie , gdzie wszyscy zawodnicy z miejsc  I , II i III byli udekorowani medalami . Drużynowo Nasi licealiści zajęli pierwsze miejsca , drużyny otrzymały puchary i dyplomy.

Składy drużyn I LO w Szubinie:

Dziewczęta: Martyna Kowalewska, Karolina Krajewska, Angelika Banach, Paula Tulińska, Ola Domińska, Monika Pawlak, Anna Mika, Malwina Kasprzak, Monika Frontczak

Chłopcy: Mateusz  Smoliński, Kamil Smoliński, Szymon Wilczyński, Bartosz Świątkowski ,Jakub Kwaśniewski, Michał Ksit, Piotr Zmudziński, Tomasz Pieron.

material: J. Pigot - nauczyciel WF LO Szubin, A. Nowicki.

Oceń artykuł: 166 147

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    :), w dniu 06-06-2014 23:00:09 napisał:

    Osoba która pisała tekst do artykułu postarała się, jednak uważam, że wyniki powinny być zamieszczone w formie tabeli. Byłby przejrzyściej. :) Pozdrawiam.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)