Dziś mamy 6 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2017

Powstanie Wielkopolskie w obiektywie. Obecni na uroczystości chętnie oglądali wystawę

fot. LK

fot. LK

- Dom Polski to miejsce, które nierozerwalnie łączy się z poczuciem polskości i patriotyzmu,# to miejsce, w którym biło, bije i bić będzie polskie serce – powiedział burmistrz Szubina Artur Michalak.

Podczas spotkania wielokrotnie podkreślano wartość zwycięskiego powstania. Mówił o tym nie tylko burmistrz, ale także starosta, dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamila Czechowska oraz Jacek Pietraszko – prezes kujawsko pomorskiego oddziału Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Obchody w murach Muzeum były okazją do wręczenia nagrody starosty nakielskiego dla Marleny Posadzy za krzewienie wiedzy o powstaniu wielkopolskim i kultywowanie jego tradycji wśród mieszkańców powiatu nakielskiego.

 - Projekty związane z powstaniem, które realizujemy, to praca międzypokoleniowa. Młodzież, Towarzystwo Powstania, Akcja Katolicka, osoby starsze i młodsze – wszyscy biorą udział w projektach. Ich owocem jest m.in. dzisiejsza wystawa, co cieszy mnie podwójnie – powiedziała nagrodzona.

Prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu nadało Marioli Polańskiej odznakę honorową „Wierni Tradycji” za zasługi w upowszechnianiu wiedzy i pamięci o powstaniu wielkopolskim. - Ta nagroda jest zobowiązaniem. Szczególnie dziękuję tym, dzięki którym to mam, czyli młodzież, członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz dyrektor Zespołu Szkół w Szubinie Gabriela Rojek, która zawsze mnie wspiera, służy pomocą i radą – powiedziała Mariola Polańska.

Nagrodę oraz odznaczenie wręczyli Jacek Pietraszko, Tomasz Miłowski oraz Artur Michalak. 

Obecni w Domu Polskim chętnie oglądali wystawę „Powstanie wielkopolskie w obiektywie”, która nie tylko łączy pokolenia, ale także powoduje, że młodzież chętnie otwiera się na inne tematy niż te, jakie zajmują ich na co dzień. 

Zobacz relację z Mszy świętej i obchodów na cmentarzu.

Oceń artykuł: 17 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    i, w dniu 15-01-2017 09:20:39 napisał:

    brawo muzeum

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Budowa magazynów
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Budowa hal
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Przepis na syrop z lilaka. Właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe

Dość wcześnie w tym roku zakwitł lilak pospolity#, zwany przez wielu bzem. Roślina cechuje się wyjątkowym zapachem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie św. Floriana. Oddał życie za wiarę

4 maja kościół katolicki wspomina św. Floriana#, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy, oraz Krakowa, Chorzowa, Bystrzycy Kłodzkiej, Żnina oraz Górnej Austrii i Linzu. Według tradycji był rzymskim oficerem, który stanął w obronie prześladowanych chrześcijan.

(czytaj więcej)
0

W upały nie zapominaj o piciu wody. Szczególnie potrzebują jej seniorzy

Niedobory wody u osób po 65 roku życia występują znacznie częściej niż# są rozpoznawane. Postępujące wraz z wiekiem pogorszenie funkcji narządów sprawia, że nawet niewielkie zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej mogą inicjować proces chorobowy lub prowadzić do zaostrzenia chorób współistniejących.

(czytaj więcej)