Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:
 • Wieczorny wypadek w Gorzeniu. Kierowca hamował przed zwierzyną

  25 maja 2020 ok. godz. 21:40 w Gorzeniu (gm. Nakło) doszło do zdarzenia drogowego#, na które bezpośredni wpływ miała zwierzyna przebiegająca przez jezdnię.
  (czytaj dalej)
 • Uroczyście w parafii pw. św. Stanisława. Dwie grupy dzieci przyjęły I Komunię

  Dzieci w dwóch grupach przystąpiły do I Komunii Świętej w parafii pw. św. #Stanisława w Nakle.
  (czytaj dalej)
 • Aktualne dane dotyczące zakażeń w regionie. Gdzie jest najwięcej chorych?

  W niedzielę, 24 maja KPUW w Bydgoszczy przekazał informację, że liczba osób #zakażonych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim wzrosła. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych powiatach?
  (czytaj dalej)
 • Pożar w byłej rzeźni. Wielogodzinne działania strażaków

  W nocy, 24 maja przed godziną 1:00 na Stanowisko Kierowania KP PSP w Nakle nad Notecią #wpłynęło zgłoszenie o zapaleniu się sadzy #w budynku przy ulicy Dworcowej w Szubinie.
  (czytaj dalej)
26 maja 20200

Konkurs literacki "Na skrzydłach pegaza". Zachęcamy do udziału

Szubińskie Towarzystwo Kulturalne i Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie #przypominają o trwającym Międzypowiatowym Konkursie Literackim „Na skrzydłach Pegaza”. Zachęcamy do wysyłania swoich utworów.

(czytaj więcej)
26 maja 20201

Czujność policjantów nie zawiodła. Poszukiwany 33-latek został zatrzymany

Nakielscy „patrolowcy” na jednej z ulic zauważyli wsiadającego do auta mężczyznę i rozpoznali #w nim poszukiwanego. 33-latek został wylegitymowany i szybko potwierdziły się podejrzenia funkcjonariuszy. Zatrzymany już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi 8 miesięcy.

(czytaj więcej)
26 maja 20200

Jesteś przedsiębiorcą będącym osobą fizyczną? Złóż wniosek o dofinansowanie

Starosta nakielski ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia #działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, niezatrudniającego pracowników.

(czytaj więcej)
26 maja 20200

Przygotuj dla swojej Mamy sałatkę truskawkową. Będzie zachwycona!

Nie od dziś wiadomo, że własnoręcznie przygotowany prezent cieszy w sposób #szczególny. Zwłaszcza, jeśli upominek jest przemyślany i oddaje preferencje obdarowywanego.

(czytaj więcej)
26 maja 20200

Pies błąkał się na ul. Potulickiej. Straż Miejska poszukuje właściciela

Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie od mieszkanki o błąkającym się #psie, bez nadzoru opiekuna przy ul. Potulickiej w Nakle nad Notecią. Jest to czarnego umaszczenia, średniej wielkości suczka.

(czytaj więcej)
26 maja 20200

Nakielski chór FON. Na swoim koncie mają liczne koncerty (film)

Chór FON, który działa przy I Liceum im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią swoją #działalność rozpoczął w listopadzie 2018 roku. Dyrygentem zespołu jest Marta Trudzińska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
26 maja 20200

Przedsiębiorcy znów mogą ubiegać się o wsparcie. Jakie warunki muszą spełnić?

Starosta nakielski ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów #wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców.

(czytaj więcej)
25 maja 20206

Nie przejdziesz na skróty. Rozebrano chodnik wzdłuż ulicy Mickiewicza

W dalszym ciągu trwa budowa parkingu Park&Ride pomiędzy ul. Nową a dworcem #PKP w Nakle. W ramach zadania prace prowadzone są także na ul. Mickiewicza i Mroteckiej.

(czytaj więcej)
25 maja 20200

Szereg osób już zdobyło nagrody. Dołącz do nich, kto pierwszy, ten lepszy!

Quiz „Dolina Noteci – moje miejsce na ziemi” powoli dobiega końca. Na prawidłowe #rozwiązania Partnerstwo dla Krajny i Pałuk czeka tylko do 6. czerwca 2020 r. Do rozdysponowania pozostało 30 nagród. Kto pierwszy, ten lepszy!

(czytaj więcej)
25 maja 20200

Do rozwiązania było 50 zadań. Kto poradził sobie najlepiej?

Tematem V Turnieju Wiedzy Quizizz I LO Szubin była najnowsza historia Polski w latach 1989-2020.

(czytaj więcej)
25 maja 20200

Pomoc zza więziennego muru. Maseczki trafiły do dzieci i młodzieży

Obecna sytuacja w kraju spowodowała konieczność podejmowania działań mających #na celu optymalne poradzenie sobie ze stanem pandemii. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach zareagowali niezwłocznie i od początku kwietnia trwa szycie maseczek. Dziś trafiły one w wyjątkowe ręce – do dzieci i młodzieży z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Wszystko w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

(czytaj więcej)
25 maja 20201

Kolejna runda rozegrana. Szubinianie zdominowali pojedynek

Drużyna I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie rozegrała kolejną rundę w I Lidze #Podlaskiej (Drużynowe Mistrzostwa Podlaskiego Związku Szachowego).

(czytaj więcej)
25 maja 20200

Szachiści z naszego regionu wystąpili w rozgrywkach 2. Bundesligi

Szachiści z naszego regionu już na dobre zadomowili się na niemieckich turniejach. Ewa #Karkowska (Bydgoszcz) i Jan Rosiński (Mrocza) reprezentowali drużynę Stuttgarter Schachfreunde 1879 e.V. w rozgrywkach 2. Bundesligi.

(czytaj więcej)
25 maja 20204

Mamy 4+ otrzymują wsparcie. Wpłynęło blisko 4,7tys. wniosków

Od marca 2019r. ruszył program „Mama 4+”,czyli rodzicielskie świadczenie uzupełniające. #Wnioski o to świadczenie cały czas są przyjmowane. Do oddziałów ZUS w województwie kujawsko-pomorskim od początku obowiązywania programu Mama 4+, wpłynęło blisko 4,7tys. wniosków. W całym kraju liczba ta przekroczyła 64,9tys.

(czytaj więcej)
25 maja 20201

Awaria sieci wodociągowej. Nie będzie wody na os. Libelta

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że #w związku z naprawą awarii sieci wodociągowej na os Libelta, nastąpi czasowa przerwa w dostawie wody w dniu 26 maja br. w godzinach od 8.00 do usunięcia awarii.

(czytaj więcej)
25 maja 20201

Boisko gotowe do gry. W czerwcu zostanie zorganizowany turniej

W ubiegłym tygodniu pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej Chrobry zamontowali nowe #obręcze do kosza na boisku do gry w koszykówkę na osiedlu Władysława Łokietka.

(czytaj więcej)
25 maja 20200

Pogoda na dzisiaj. Zapowiadane są burze z deszczem, lokalnie także grad

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że dnia #25.05.2020 r. od godz. 11:00 do godz. 22:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
25 maja 20200

Maturzyści przygotowują się do egzaminów. Pomagają im konsultacje

Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych w #Kcyni p. Katarzyną Kluczyńską wyszli naprzeciw oczekiwaniom tegorocznych maturzystów organizując dodatkowe zajęcia (konsultacje).

(czytaj więcej)
25 maja 20206

Na przystani sezon rozpoczęty. Zwodowano jednostki pływające

Z ponad miesięcznym opóźnieniem, w sobotę, 23 maja na nakielskiej przystani rozpoczęto #sezon. Zwodowano, znajdujące się do tej pory na nabrzeżu, jednostki pływające.

(czytaj więcej)
25 maja 20204

Cieszył się wolnością do czasu. Poszukiwanego namierzył dzielnicowy

Mrotecki dzielnicowy w jednym z mieszkań na terenie gminy zatrzymał 47-latka poszukiwanego #przez nakielski sąd do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Najbliższe miesiące zatrzymany spędzi w więziennej celi.

(czytaj więcej)
25 maja 20203

Groźne zdarzenie na „dziesiątce”. Znamy wiek uczestników

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło minionej soboty na DK 10 w #Trzeciewnicy. Kierowca „lawety” zjechał na przeciwny pas i zderzył się z autem osobowym. Trzech uczestników zdarzenia z obrażeniami ciała trafiło do szpitali.

(czytaj więcej)
25 maja 20200

Konkurs odbył się mimo utrudnień. Uczniowie Dwójki wypadli bardzo dobrze

To już tydzień, po urodzinach naszego kochanego Świętego Jana Pawła II. Uczniowie #Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle nad Notecią w sposób radosny i uroczysty upamiętnili ten dzień.

(czytaj więcej)
24 maja 20200

Problem z wyjściem. Starsza kobieta zabrana do szpitala

24 maja 2020 roku około godziny 20.40 Państwowa Straż Pożarna w Nakle# otrzymała zgłoszenie o problemie z wydostaniem się z mieszkania.

(czytaj więcej)
24 maja 202033

Nadchodzą ważne zmiany dla kierowców. Utrata prawa jazdy będzie łatwiejsza

Od lipca tego roku mają wejść w życie nowe przepisy. Dotyczyć one będą: #utraty prawa jazdy za przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym, ujednolicenia limitu prędkości o każdej porze dnia, a także zwiększenia ochrony pieszego przy przejściach dla pieszych.

(czytaj więcej)
24 maja 20202

Szczepienie psów przeciw wściekliźnie w Minikowie. Harmonogram

27 maja 2020 roku w Minikowie odbędzie się szczepienie psów przeciwko #wściekliźnie. Swojego pupila będzie można zaszczepić w godzinach 15:00-16:00. Koszt szczepienia wynosi 25 zł.

(czytaj więcej)
24 maja 20200

Ponad 160 lekcji dla maturzystów. Nowy plan zajęć e-szkoły

Za niecałe trzy tygodnie maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości. Pomocne w #przygotowaniach okażą się z całą pewnością zajęcia transmitowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej.

(czytaj więcej)
24 maja 20203

Największe drużynowe osiągnięcie I LO w Szubinie. Skład zasilił szachista z Mroczy

I miejsce drużyny I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie w międzynarodowym #drużynowym turnieju szachowym stało się faktem. Skład drużyny zasilił szachista z Mroczy - Jan Rosiński.

(czytaj więcej)
24 maja 20200

Turniej szachowy w Rumunii. II miejsce Olafa Jagodzińskiego

Kolejne osiągnięcie międzynarodowe stało się udziałem Olafa Jagodzińskiego z #szubińskiego I LO. W Rumunii odbył się Turniej Szachowy Juvenes Saturday Arena Lichess prowadzony przez mistrza międzynarodowego Daniela Baratosi z rumuńskiego klubu CS Juvenes.

(czytaj więcej)

0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)