Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:
 • Dzieci nie mogą przyjść do NOK-u, więc NOK przyjeżdża do dzieci! (filmy)

  Już jutro 1 czerwca - Dzień Dziecka. Co roku z tej okazji odbywało się szereg imprez, #pikników, festynów z atrakcjami dla dzieci. Pandemia wymusiła świętowanie tego dnia w inny sposób. Swój pomysł na przekazanie życzeń znalazł Nakielski Ośrodek Kultury.
  (czytaj dalej)
 • Ciekawa inicjatywa „Szubiniaków”. Mieszkańcy bawili się na balkonach (filmy)

  29 maja na ul. Dąbrowskiego w Szubinie, a dokładniej na placu pomiędzy blokami nr 2 #oraz 10, zorganizowano wyjątkowe wydarzenie, jakiego w tym mieście chyba jeszcze nie było. Dokładnie o godz. 19:00 rozpoczęła się „Dyskoteka na balkonach” organizowana przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin „Szubiniacy”.
  (czytaj dalej)
 • KGW Młode Łanki zwycięzcą konkursu papieskiego. Gratulujemy!

  W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji #zaprosiliśmy mieszkańców województwa do wspólnego uczczenia tego dnia i udziału w konkursach. Zachęcaliśmy m.in. do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Laureatów konkursu artystycznego ogłosimy w poniedziałek (1 czerwca).
  (czytaj dalej)
31 maja 20200

Strażacy z gminy Szubin wezwani do pożaru. Palił się las w Szkocji

31 maja strażacy z gminy Szubin zostali wezwani do pożaru lasu w miejscowości #Szkocja. Zgłoszenie wpłynęło około godziny 11:50.

(czytaj więcej)
31 maja 20200

Zapaliły się baloty słomy. Pożar gasili strażacy z kilku jednostek

Kilka jednostek straży zostało zadysponowanych do pożaru balotów słomy w #miejscowości Weronika.

(czytaj więcej)
31 maja 20200

Zainteresowanie wykonawców jest. Niedługo pierwszy etap przebudowy

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na przebudowę drogi w Liszkówku. Gmina Sadki #otrzymała na jej remont dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

(czytaj więcej)
31 maja 20206

Wyścigi na nakielskich ulicach? Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie

Parking przy markecie Tesco w Nakle nadal kojarzony jest z popisami młodych kierowców, #a co za tym idzie, z nie do końca bezpiecznym miejscem. Ostatni raz problem ten wspomniał na naszym portalu w marcu jeden z Internautów. Są jednak także sygnały mieszkańców o popisach już nie tylko na parkingu, ale także na nakielskich ulicach.

(czytaj więcej)
31 maja 20200

Radni ponownie pochylą się nad uchwałą. Sesja zwołana na czwartek

W miniony czwartek w Sadkach odbyła się sesja Rady Gminy. Radni mieli do podjęcia tylko #jedną uchwałę, która została większością głosów odrzucona.

(czytaj więcej)
31 maja 20203

PKS zwiększa ilość kursów. Od 1 czerwca kolejne zmiany w rozkładach

Po wcześniejszych dużych zmianach w kursowaniu autobusów PKS, obecnie #systematycznie zwiększana jest ilość wykonywanych kursów.

(czytaj więcej)
31 maja 20208

Mieszkańcy Występu zadowoleni z nowego asfaltu. Brakuje tylko ławek

W ostatnim czasie położony został asfalt na drodze prowadzącej z Występu do #miejscowości Chobielin Dwór, która służy nie tylko autom, ale przede wszystkim pieszym, rowerzystom i rolkarzom.

(czytaj więcej)
31 maja 20208

Bony na wakacje dla pracowników gminnych jednostek? Burmistrz odpowiada

Rząd przygotowuje się do wprowadzenia bonu turystycznego. Czy na środki będą #mogli liczyć pracownicy jednostek podległych gminie Nakło?

(czytaj więcej)
31 maja 20201

Startował wśród szachistów z różnych zakątków świata. Był najlepszy!

29 maja o godzinie 23.06 czasu polskiego na portalu Lichess odbył się LVI Enrique #Rosado Inmemoriam Arena w Kolumbii zorganizowany przez międzynarodowego kandydata na mistrza CM Jaime Villafane Gomeza, administratora klubu Centro de Ajedrez Barranquilla i Ligi de Ajedrez del Atlantico.

(czytaj więcej)
31 maja 20200

Międzynarodowa liga CoCA5 Academies w Pakistanie. Drużyna z I LO na podium

W sobotę 30 maja o godzinie 17.00 czasu polskiego odbyła się kolejna międzynarodowa liga #klubów CoCA5 Academies w Pakistanie, organizowana przez Sheraza Masouda Gondala z Rawalpindi.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Oferują pomoc firmom m. in. w uniknięciu kontroli. Jak działają oszuści?

W ostatnich tygodniach Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała od przewoźników #z różnych województw informacje dotyczące przesłanych firmom transportowych e-maili, w których oszuści oferują pomoc m.in. w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwie. Takie informacje pojawiły się także w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Wyłączanie komentarzy sposobem na hejt? List otwarty PPPP i stanowisko redakcji

Poniżej zamieszczamy list otwarty dyrektora i pracowników Powiatowej Poradni #Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle oraz stanowisko redakcji w tej sprawie.

(czytaj więcej)
30 maja 20205

Opłaty za parkowanie potrzebne czy nie? Zdania podzielone (sonda)

W połowie maja wróciły opłaty za parkowanie w Mroczy, które były zawieszone ze #względu na pandemię koronawirusa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej płatne parkingi były także jednym z tematów obrad.

(czytaj więcej)
30 maja 20203

Radni określili sezon kąpielowy na 2020 rok. Kiedy się rozpocznie?

Na terenie gminy Mrocza znajduje się kilka jezior, z których żadne nie jest oficjalnym #kąpieliskiem, mimo to Rada Miejska w drodze uchwały określa sezon kąpielowy.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Sukces Chess Team Jasiu. Drugie miejsce w I lidze i awans do Ekstraligi podlaskiej

30 maja szachiści Chess Team Jasiu zajęli 2. miejsce w rozgrywkach I ligi podlaskiej i #tym samym wywalczyli awans do Ekstraligi podlaskiej.

(czytaj więcej)
30 maja 20207

Place zabaw i siłownie mogą zostać otwarte. Obowiązują nowe zasady

Od 30 maja rząd dał możliwość otwarcia placów zabaw. Korzystać można także z #siłowni na świeżym powietrzu i małej infrastruktury leśnej.

(czytaj więcej)
30 maja 202019

Obrady pełne sprawozdań i uchwał. Mrotecka sesja znów w trybie zdalnym

29 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy odbyła się XXI sesja rady #miejskiej. Z uwagi na panującą pandemię, po raz kolejny zdecydowano się na przeprowadzenie obrad w trybie zdalnym.

(czytaj więcej)
30 maja 20202

Już można swobodnie oddychać. Także podczas biegania czy jazdy na rowerze

Od dzisiaj podczas uprawiania sportu na otwartej przestrzeni nie musimy zakrywać #ust i nosa. Jest jednak jeden warunek.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Dzieci będą mogły pojechać na letni wypoczynek. Są wytyczne

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i #Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.

(czytaj więcej)
30 maja 20201

Pies potrzebował pomocy. Na miejsce zadysponowano strażaków

W piątek, 29 maja strażacy zostali powiadomieni o psie uwięzionym w #kanale przy ulicy Kujawskiej w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
30 maja 20201

Wracają zajęcia na kcyńskim orliku. Obiekt będzie czynny 6 dni w tygodniu

Wszystko powoli wraca do normalności. Wracają również zajęcia na kcyńskim Orliku #przy ul. B. Pobożnego 1, prowadzone przez lokalnych animatorów sportu.

(czytaj więcej)
30 maja 202026

Wierni wracają do kościołów. Dyspensa już nie dla wszystkich

Od dzisiaj, 30 maja przestają obowiązywać limity wiernych w kościołach. Zapadła więc #również decyzja o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych mszach świętych, ale nie dla wszystkich.

(czytaj więcej)
30 maja 20204

Jak zgłosić kupno/sprzedaż samochodu? Nie musisz wychodzić z domu

Jeśli kupujecie lub sprzedajecie auto, powinniście zgłosić to do urzędu. Nie ma mowy o #staniu w kolejce, możecie to zrobić przez internet. Od początku roku polscy kierowcy skorzystali z tej możliwości już niemal 200 tysięcy razy.

(czytaj więcej)
30 maja 20201

Dyżur poświęcony tarczy antykryzysowej. Masz pytania? Zadzwoń do ZUS

Oddział ZUS w Bydgoszczy uruchamia kolejny dyżur telefoniczny dotyczący wsparcia w #ramach Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Zabytki starożytności i średniowiecza. Sprawdź swoją wiedzę w Turnieju Quizizz

VI Turniej Wiedzy Quizizz I LO Szubin skierowany jest do wszystkich chętnych.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Zachęta do rozwijania rolniczego biznesu. Dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

Już od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, #którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Reprezentanci gminy Szubin odnoszą sukcesy nie tylko w szachach

Stało się. Jeśli w ciągu ostatnich trzech miesięcy w powiecie nakielskim panowały szachy i #niektórzy mieli już dość oglądania figur królewskiej gry, to mam smutną wiadomość. Kolejni reprezentanci gminy Szubin startują w zawodach warcabowych organizowanych na całym świecie i wszystko wskazuje na to, iż będą pojawiać w lokalnych mediach równie często.

(czytaj więcej)
30 maja 20200

Startowało 49 szachistów z całego świata. Wśród nich bracia Jagodzińscy

Zawodnicy I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wystąpili po raz drugi w #Turnieju Szachowym Schachlehrerin Arena, który zorganizowała w niemieckim Dortmundzie mistrzyni międzynarodowa Mara Jelica.

(czytaj więcej)

0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)