Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:
 • Targowisko czynne już od poniedziałku. Czego nie można sprzedawać?

  Budowa targowiska na ul. Łąkowej w Mroczy została zakończona, jednakże póki co jest ono nieczynne. W ostatnim czasie poznaliśmy wyłącznie oficjalny regulamin targowiska. Ile wynosi opłata targowa i sprzedaż czego jest zabroniona?
  (czytaj dalej)
 • Eliminacje wojewódzkie za nami. Finalistą policjant z KPP w Nakle

  Podkom. Marek Zieliński z KMP w Bydgoszczy najlepszym policjantem na stanowisku kierowania w garnizonie kujawsko-pomorskim.# Teraz przed naszym reprezentantem nie lada wyzwanie. Liczymy bowiem na zwycięstwo w finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, który odbędzie się pod koniec listopada w Szkole Policji w Katowicach. Trzymamy kciuki!
  (czytaj dalej)
 • Oszustwa finansowe w Nakle. Zatrzymano podejrzanego

  Najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym 39-latek zatrzymany # do oszustw finansowych, do jakich doszło w ostatnich miesiącach w Nakle. Skala przestępstwa jest na tyle duża, że sprawcy grozi najsurowsza z możliwych kar.
  (czytaj dalej)
18 października 20190

Mistrzostwa Powiatu. Piłkarze ze "Staszica" najlepsi

Dnia 17 października 2019 roku na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle odbył się Półfinał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego „Szóstek Piłkarskich” Szkół Średnich chłopców.

(czytaj więcej)
18 października 20196

Powstał wyczekiwany fragment chodnika. Będzie bezpieczniej

Ruch samochodowy oraz pieszych na ul. Mroteckiej w Nakle zwiększył się z chwilą powstania restauracji McDonald.

(czytaj więcej)
18 października 20190

Im więcej uczniów w klasie, tym większy dodatek

Karta Nauczyciela nakłada na organy prowadzące szkoły, tj. gminy i powiaty, obowiązek określenia w drodze regulaminu wysokości oraz warunków obliczania i wypłacania poszczególnych składników# wynagrodzenia. W związku z czerwcową nowelizacją Karty Nauczyciela, samorządy musiały „zaktualizować” regulaminy. Na jak wysoki dodatek funkcyjny mogą liczyć nauczyciele z gminy Kcynia?

(czytaj więcej)
18 października 20190

Głośne czytanie. Dzieci ze wzruszeniem słuchały opowiadań

W Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 zakończyło się Głośne Czytanie. Akcja czytania# realizowana jest w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” i jest już od lat kontynuowana w naszej bibliotece bez względu na czas i okazję.

(czytaj więcej)
18 października 20190

Pierwsze decyzje dla niesamodzielnych. Wnioski złożyło 18 tys. osób

W województwie kujawsko-pomorskim wnioski o 500 plus dla niesamodzielnych złożyło blisko 18 tys. osób. Z szacunków wynika, że 39% niesamodzielnych#, którzy mogą wystąpić o to świadczenie już to zrobiła. ZUS wydał pierwsze decyzje.

(czytaj więcej)
18 października 20190

Czy można ufać własnemu umysłowi? Jesienne spotkanie czytelniczek

W jesienne popołudnie 17 października w bibliotece w Paterku spotkały się czytelniczki, by podyskutować o książce angielskiej pisarki B.A. Paris „Na skraju załamania”.

(czytaj więcej)
18 października 20191

Nowości w sezonie narciarskim! Dwa stoki dołączyły do Wiślańskiego Skipassu

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami!

(czytaj więcej)
18 października 20190

Dzień Edukacji Narodowej. Nie zabrakło nagród i podziękowań

10 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Szubinie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
18 października 20197

Karambol w Bydgoszczy. Są osoby poszkodowane

W piątek, 18 października na ulicy Focha w Bydgoszczy doszło do zderzenia pięciu pojazdów. Policjanci zostali wezwani na miejsce o godzinie 10:00.

(czytaj więcej)
18 października 20190

Masz pytania do ZUS? Zadzwoń w najbliższy wtorek

trzymałeś pismo z ZUS o rozliczeniu dokonanych wpłat? Składałeś korekty deklaracji rozliczeniowych i zmieniło Ci się saldo na koncie?

(czytaj więcej)
18 października 20190

Rowerowy Rajd Niepodległości. Chętni mogą sie zgłaszać

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 11 Nakielskim Rowerowym Rajdzie Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2019 r.

(czytaj więcej)
18 października 20192

Problem z założeniem profilu. „Zawsze awaria systemu”

Do naszej redakcji wpłynął głos internauty, który chciałby podzielić się wrażeniami z zakładania profilu zaufanego w nakielskim urzędzie.

(czytaj więcej)
18 października 20190

Zakodowana matematyka. Wspaniała międzypokoleniowa współpraca

Grupa „Promyczki” zaprosiła do Samorządowego Przedszkola nr 2# uczestniczki projektu „Aktywni Razem” z M-GOPS, aby podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą w zakresie podstaw matematyczno-logicznych.

(czytaj więcej)
18 października 20192

Zajęcia z rękodzieła. Powstały piękne wianki na drzwi

W Polichnie, co tydzień w czwartek o godz.16-tej odbywają się zajęcia z rękodzieła.

(czytaj więcej)
18 października 20193

Pokrzywdzeni nie wiedzieli, że biorąc pożyczki tracą domy czy mieszkania

Policjanci CBŚP ustalili, że w umowach dotyczących wysoko oprocentowanych pożyczek znajdował się zapis dotyczący przewłaszczenia nieruchomości.

(czytaj więcej)
18 października 20190

,,Skrzaty i Gumisie’’ w Nadleśnictwie. Zapoznały się z florą i fauną

Dnia 17.10.2019 r. dzieci z grupy ,, Skrzaty i Gumisie ‘’ z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Szubin.

(czytaj więcej)
18 października 20190

W przedszkolu fajnie jest. Każdy dzień jest wyjątkowy

Gdy dzień wstaje i wita świat, ranną porą wstaję i ja. Mama pomaga ubierać się#, do przedszkola prowadzi mnie. Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem, a po spacerze, w sali wesoło bawię się. Kolegów dobrych mam, nie jestem nigdy sam, przedszkole domem drugim jest…”

(czytaj więcej)
18 października 20190

Udana zbiórka krwi. Zebrano 15 litrów cennego płynu

W ZST w Kcyni odbyła się dwudziesta trzecia akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Twoja krew - moje życie” zachęcająca do regularnego oddawania krwi, jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka.

(czytaj więcej)
18 października 20192

Kto zgubił klucze na Hubertusie? Właściciel poszukiwany

W niedzielę 13 października 2019 r. podczas Święta Myśliwych Hubertus, które odbywało się na Przystani w Nakle, znaleziono pęk kluczy z brelokiem.

(czytaj więcej)
18 października 20190

Nauka kodowania.Uczniowie poznali nowinki informatyczne

5 października rozpoczęła się 7 edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania.

(czytaj więcej)
18 października 20190

Otworzyły się wrota do polsko-francuskiej współpracy

Wzbogacenie umiejętności językowych to tylko jeden z głównych celów projektu, realizowanego od września# bieżącego roku przez nauczycieli z nakielskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. „Nowe metody dla lepszej przyszłości”, to tytuł projektu, który otworzył nauczycielom z ZSP nr 3 w Nakle n. Not. wrota do polsko-francuskiej współpracy.

(czytaj więcej)
18 października 20190

Warsztaty kulinarne w Donaldzie. Pogoda dopisała

We wtorek 15 października w Przedszkolu Niepublicznym Donald odbyły się warsztaty kulinarne ,w których uczestniczyły dzieci 6-letnie wraz ze swoimi rodzicami.

(czytaj więcej)
18 października 20193

Zaginęła suczka. Właścicielka prosi o pomoc

17 października około południa w lasach w Gromadnie (kujawsko-pomorskie) zaginęła suczka. Wystraszyła się# wystrzału i pobiegła w głąb lasu. Fanta jest łagodny, średniej wielkości psem (12 kg), ale bardzo nieufnym ze względu na swoje wcześniejsze doświadczenia. Boi się wystrzałów, głośnych dźwięków i dużych psów. Ma na sobie charakterystyczną żółtą, neonową obrożę. Właścicielka suczki prosi o kontakt pod nr tel. 604-247-478

(czytaj więcej)
17 października 20190

Pierwsze miejsce w plebiscycie „Mistrzowie Urody” dla Studia Urody Lidii Gwóźdź !

Najlepsi, perfekcyjni, wyznaczający trendy - tacy są Mistrzowie Urody 2019. Laureatów tego prestiżowego plebiscytu wybrali w głosowaniu mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego - ich najwierniejsi Klienci.

(czytaj więcej)
17 października 20196

Przebudowa drogi zakończona. Koszt zadania wyniósł ponad 680 tys. zł

Zakończono roboty budowlane związane z przebudową odcinka drogi #gminnej nr 090512C Tur-Brzózki.

(czytaj więcej)
17 października 20190

Energiczny i przyjazny piesek szuka domu. Możesz go przygarnąć

Uroczy piesek rasy mieszaniec o niewielkich gabarytach szuka właściciela – został #wyłapany na terenie miejscowości Dąbrówka Słupska.

(czytaj więcej)
17 października 20194

Podziwiali kunszt literacki lokalnej artystki. Nie zabrakło łez wzruszenia

Dnia 14.10 uczestniczyliśmy w wyjątkowym wydarzeniu, jakim było poetyckie #wystąpienie Pni Bożeny Jankowskiej w murach Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią. Tego dnia mogliśmy podziwiać wielki kunszt literacki Naszej lokalnej Artystki.

(czytaj więcej)
17 października 20190

„Mała książka, wielki człowiek”. Pierwsze podsumowanie kampanii

W kolejnej edycji kampanii Instytutu Książki „Mała książka, wielki człowiek”, #która wystartowała we wrześniu 2019 r. w ponad 5 200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 lat czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych.

(czytaj więcej)

0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)