Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 marca 2018
Sprawdź jak uzyskać dofinansowanie

Darmowe terminale płatnicze dla przedsiębiorców

Ruszył program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego fundacji Polska Bezgotówkowa, w ramach którego mali i średni przedsiębiorcy mają zapewnione roczne dofinansowanie, zapewniające korzystanie za darmo z terminali płatniczych.

Kto może skorzystać?

Uczestnikiem może zostać praktycznie każdy biznes, który w okresie 12 miesięcy nie obsługiwał transakcji kartowych, a jego działalność prowadzona jest w maksymalnie 5 placówkach. Z programu wyłączeni są jedynie operatorzy automatów sprzedających, sieci handlowe i franczyzowe oraz jednostki administracji publicznej biorące udział w rządowym programie upowszechniania płatności bezgotówkowych.

Bank Spółdzielczy w Nakle wspiera program

Fundacja Polska Bezgotówkowa jest wspólną inicjatywą banków, organizacji Visa i Mastercard oraz agentów rozliczeniowych, takich jak First Data Polcard, obsługująca transakcje przeprowadzane kartą. Do programu przystąpił SGB-Bank wraz z bankami spółdzielczymi, w tym Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią. Program wspiera Ministerstwo Rozwoju i Związek Banków Polskich. Celem jest zrównanie dostępności płatności bezgotówkowych z gotówkowymi poprzez podwojenie w trzech najbliższych latach liczby terminali, których według danych Narodowego Banku Polskiego jest obecnie ponad 600 tys.

Zobacz, co możesz zyskać

W zależności od ilości placówek, uczestnik programu ma prawo otrzymać nawet trzy terminale. Może zamówić wszystkie trzy od razu lub oddzielnie do końca 2021 r., z tym, że instalacja pierwszego urządzenia musi nastąpić do 31 grudnia 2020 r. Roczne finansowanie dotyczy każdego urządzenia z osobna. Obejmuje wszystkie opłaty i prowizje od transakcji do limitu 100 tys. zł obrotu z kart rocznie. W przypadku przekroczenia tego progu, przedsiębiorcę będą obowiązywać stawki zgodne z podpisaną umową. Jak pokazują praktyki, taki próg obrotów jest wystarczający i przedstawiciele sektora MSP przekraczają go bardzo rzadko. Dodatkowo przedsiębiorcy mają zapewniony serwis terminali oraz całodobowe wsparcie Centrum Obsługi Klienta.

By iść z duchem czasu

– Polska gospodarka jest coraz bardziej bezgotówkowa, a klienci przyzwyczajeni do udogodnień ery Internetu. Udostępnienie nowoczesnych form płatności to dowód, że firma wychodzi im naprzeciw i idzie z duchem czasu. Płatności bezgotówkowe podnoszą konkurencyjność poszczególnych firm, a w konsekwencji – całej polskiej gospodarki, przenosząc ją do sfery cyfrowej. Dlatego zapraszamy i zachęcamy wszystkich detalistów do przyłączenia się do Programu „Polska Bezgotówkowa” – powiedział Mieczysław Groszek, Prezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Szczegółowe informacje dotyczące Programu Polska Bezgotówkowa znajdziecie Państwo w placówkach Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią oraz na stronach internetowych www.bsnaklo.pl i www.polskabezgotowkowa.pl.

Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)