Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 października 2018

Spotkanie autorskie z Filipem Porębskim. Młodzież zamieniła się w dziennikarzy

fot.powierzone

fot.powierzone

W środowe przedpołudnie 10 października 2018 r. uczniowie kl. V wraz z opiekunką# panią Lidią Serwińską uczestniczyli w czytelni GBP w Sadkach w niecodziennym spotkaniu autorskim z nastoletnim pisarzem Filipem Porębskim.

Filip Porębski urodził się w 2001 roku. Mieszka w małej miejscowości niedaleko Chojnic. Zaczął pisać krótkie opowiadania w wieku kilku lat. Z biegiem czasu pisał coraz lepsze i ciekawsze historyjki. Obecnie jest autorem sztuki teatralnej pt. „Słońce na polu minowym” i książki dla dzieci pt. ”Zosia i Maks czyli afera za dużych spodni”. Niedługo ukażą się kolejne książki jego autorstwa. Na początku spotkania pan Filip opowiedział o sobie i swoich zainteresowaniach literaturą. O tym dlaczego poruszył w swoich utworach temat przyjaźni i wojny w Syrii. Następnie zaproponował młodym czytelnikom zabawę w konferencję prasową.  Młodzież zamieniła się w dziennikarzy, a pisarz odpowiadał na pytania, które były bardzo różne. Dotyczyły spraw osobistych i tych pisarskich np. Czy łatwiej pisać sztukę teatralną czy książkę, co powinien wiedzieć początkujący pisarz, do jakiej szkoły uczęszcza. Spotkanie upłynęło szybko, w miłej i sympatycznej atmosferze, które upamiętniliśmy na wspólnej fotografii.

materiał:  GBP Sadki

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesne zabiegi laserowe
Meble łazienkowe
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Meble łazienkowe
Makijaż na każdą okazję
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)