Dziś mamy 19 stycznia 2018, piątek, imieniny obchodzą:
23 grudnia 2017

Społeczność szkoły zebrała się przy wspólnym stole. Było ciepło i rodzinnie

fot. Szymon Cybulski

fot. Szymon Cybulski

Wigilia to dzień, w którym ludzie, nawet bardzo różni, mogą i chcą być ze sobą razem.

W Zespole Szkół Specjalnych dzień taki miał miejsce 21 grudnia 2017 roku, kiedy społeczność szkoły zebrała się przy wspólnym stole będącym namiastką - tego wigilijnego. Przy stole zebrali się nie tylko uczniowie, którzy codziennie spełniają swój obowiązek szkolny w murach naszego budynku, ale również podopieczni, objęci nauczaniem indywidualnym, oraz ich rodzice. Dla całej społeczności było zaszczytem gościć kolegów i koleżanki, którzy z różnych powodów nie mogą przebywać wśród nas na co dzień. Jesteśmy im wdzięczni, że zechcieli razem z nami celebrować ten przedświąteczny czas.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10 na salach kompleksu rehabilitacyjno-sportowego. Po powitaniu gości i uczniów przez panią dyrektor Barbarę Grodzicką, nadszedł czas na  działający w Zespole Szkół Specjalnych teatr ,,Perła”, który w pięknej scenerii, w bardzo wzruszający sposób przedstawił opowieść pod tytułem ,,Dziewczynka z zapałkami”. Opowieść doskonale wpisała się w widniejące w centralnym miejscu słowa z kolędy ,,Nie było miejsca dla Ciebie…” Aktorzy popisali się niezwykłym kunsztem aktorskim pomimo, że towarzyszyła im ogromna trema. Wspierani byli jednak dzielnie przez opiekunów: panie Magdę Czuk- Napierałę, Katarzynę Wawrzyniak i Agnieszkę Pawlak.

 Potem wszyscy przenieśli się na salkę, w której znajdował się stół wigilijny. Po przełamaniu się opłatkiem, rodzice, uczniowie i nauczyciele zasiedli do nakrytych białymi obrusami, przystrojonych stroikami i zastawionych białymi nakryciami stołów. Wszyscy mieli okazję skosztować potraw przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem pana Franciszka Rybaka i Jerzego Napierały, a kształcących się w ZSS im. J. Korczaka w Kcyni w zawodach kucharz i cukiernik . Gwar rozmów został na chwilę przerwany, gdy wspólnie zaśpiewano piosenkę ,,Czerwonych Gitar” pod tytułem ,,Jest taki dzień…”

Kolejny punkt programu to prezenty, które rozdał ,,Święty Mikołaj” oraz wręczenie nagród za udział w konkursach na ,,Najpiękniejszą bombkę” i ,,Najpiękniejszy stroik świąteczny”. Tutaj nagrody wraz z panią dyrektor wręczyły inicjatorki konkursów panie: Łucja Tyll i Elżbieta Kalka. Szczególnie wzruszającym dla wszystkich momentem było wręczenie przez panią dyrektor Barbarę Grodzicką i panią pedagog Aleksandrę Banach prezentu uczniowi klasy PDP,,B” Piotrusiowi. Okazane przez niego wzruszenie udzieliło się wszystkim obecnym. Tą przemiłą, ciepłą uroczystość zakończyło III Spotkanie integracyjne ,,Z choinką w tle”, które przygotowały panie Ewa Żelechowska i Joanna Nadolna, a podczas którego uczniowie rywalizując w grupach, wspierani przez nauczycieli i rodziców poznawali zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia”.

Podczas całej uroczystości uczniowie, rodzice i nauczycieli mogli liczyć na wolontariuszy z   Zespołu Szkół Technicznych. Młodzież spisała się niezwykle dzielnie i odpowiedzialnie, pomagając we wszystkich czynnościach organizacyjnych i opiekuńczych, czym bardzo ułatwiła organizację i przebieg uroczystości.

Swoją postawą uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych zaimponowali i dali przykład prawdziwej integracji, za co dziękujemy im i ich opiekunowi, pani pedagog.

Wyrazy uznania należą się też wszystkim nauczycielom Zespołu Szkół Specjalnych za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej uroczystości. Szkoda, że te piękne chwile tak szybko minęły.

Materiał: Szymon Cybulski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)