Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

27 lutego 2020

Droga Modrakowo – Kosowo zostanie przebudowana. Podpisano umowę

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W dniu 13 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy miało miejsce podpisanie umowy z #Wykonawcą zadania „Przebudowa drogi gminnej nr 090148C Modrakowo – Kosowo” - Kowalski Budownictwo Sp. z o.o., ul. Dworcowa 12, 88-400 Żnin.

Firma została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, SSZ.271.3.22.2019 z dnia 31.12.2019r. Zgodnie z zapisami w/w umowy kwota wykonania inwestycji wynosi 781 144,83 zł. Termin wykonania zamówienia określony w umowie to 08.05.2020.

Gmina Mrocza uzyskała wsparcie dla zadania w ramach ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu na operacje typu: „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020.

W dniu 23.05.2019r. podpisano umowę o dofinansowanie w wysokości 639 430,00 zł (w kwocie nie wyższej niż 63,63% wartości kosztów kwalifikowalnych zadania). Po ocenie postępowania przetargowego do umowy o dofinansowanie zostanie podpisany stosowny aneks aktualizujący wysokość wsparcia.

Celem planowanej operacji jest „Rozwój lokalnej przedsiębiorczości poprzez skrócenie czasu przejazdu do większych ośrodków oraz miejsc zatrudnienia dla mieszkańców dzięki przebudowie drogi gminnej Modrakowo - Kosowo”.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa istniejącej nawierzchni w istniejącym układzie geometrycznym oraz wykonanie chodnika. Dodatkowo przejścia dla pieszych zostaną oświetlone lampami LED zasilanymi fotowoltaicznie za pomocą paneli fotowoltaicznych i wiatraków.

Materiał: Ewelina Musiał

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)