Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

„Życie Ludzkie w moich rękach”. Projekt realizowany przez I LO w Szubinie

fot.pow

fot.pow

Drużyna sanitarna I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie# otrzymała dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych ze Starostwa Powiatowego w Nakle n. Not. Autorką projektu, który będzie realizowany do grudnia 2019 roku, jest opiekunka drużyny, Lidia Leciejewska.

Celem projektu jest:
• uświadomienie wagi udzielania pierwszej pomocy,
• doskonalenie zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych,  głównie w wypadkach komunikacyjnych,
• przygotowanie uczniów  do  racjonalnych  zachowań  w  przypadku  wystąpienia  zagrożeń, nabycie umiejętności szybkiego reagowania i podejmowania decyzji,
• wdrażanie do współpracy w zespole, przestrzegania norm, reguł i zasad postępowania,
• propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w szkole i w środowisku lokalnym.

Główne działania podejmowane w ramach projektu to doskonalenie licealistów z zakresu pierwszej pomocy,  przeprowadzone przez nauczyciela – koordynatora projektu oraz  specjalistę z dziedziny ratownictwa. W ramach projektu zaproszono do współpracy dydaktyka, ratownika medycznego, Marka Morawskiego. Poprowadzi on kurs udzielania pomocy w wypadkach komunikacyjnych oraz kurs symulowanych zdarzeń.  Kursy zakończone będą egzaminem, potwierdzonym certyfikatem ukończenia szkolenia.

Drużyna przeprowadzi także warsztaty oraz pokazy dla młodzieży klas VIII szkół podstawowych  naszej gminy.

Dodatkowo, ogłoszony zostanie konkurs dla młodzieży licealnej i uczniów szkół podstawowych na nakręcenie krótkiego filmu dydaktycznego z zakresu niesienia pierwszej pomocy.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, wraz z młodzieżą szkół podstawowych, będą promować ideę niesienia pierwszej pomocy wśród mieszkańców Gminy Szubin. W dzień targowy uczniowie będą rozdawać wśród mieszkańców ulotki o tematyce pierwszej pomocy oraz   praktycznie uczyć zainteresowanych mieszkańców tej właśnie umiejętności.

materiał: Lidia Leciejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)