Dziś mamy 30 września 2020, środa, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Zwrot kosztów dowozu dzieci. Radni uchwalili średnie ceny paliw

Od niedawna zwrot kosztów przejazdu niepełnosprawnego ucznia uwzględnia cenę #paliwa w danej gminie. Sadkowscy radni jeszcze w grudniu podjęli uchwałę w sprawie obowiązujących stawek.

Obowiązkiem gminy jest zapewnienie dzieciom z niepełnosprawnościami bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższego przedszkola, oddziału przedszkolnego czy szkoły albo zwrot kosztów przejazdu ucznia i opiekuna na zasadach określonych w umowie zawartej między wójtem (burmistrzem, prezydentem miasta) a rodzicami.

16 października 2019 roku za sprawą nowelizacji wprowadzono zmiany w ustawie prawo oświatowe, które regulują zasady zwrotu rodzicom kosztów przewozu niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i uczniów oraz rodziców do jednostek oświatowych. Jeden z punktów określa wzór na obliczenie kosztów jednorazowego przewozu, a jedną ze składowych tego wzoru jest średnia cena jednostki paliwa w danej gminie właściwa dla danego pojazdu.

W związku z tym każda gmina zobowiązana była podjąć uchwałę w sprawie określenia średniego kosztu paliwa w danym roku szkolnym, uwzględniając cenę jednostki paliwa w gminie. W gminie Sadki w grudniu przyjęto poniższe stawki:

- olej napędowy - 5,14 zł za litr
- benzyna - 5,18 zł za litr
- gaz LPG - 2,45 zł za litr.

Do wyliczenia tych stawek przyjęto ceny paliw z dnia 19 grudnia 2019 roku ze stacji Orlen. Ceny te obowiązywać będą do 31 sierpnia 2020 roku.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Blacharstwo
Elewacje
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Pieczątki Colop
Zabieg parafinowy
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)