Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 maja 2019

Zorza odkuła się za porażkę w rundzie jesiennej. Derby gminy Nakło za nami

W 22 kolejce rozgrywek B – klasy doszło do rewanżowego pojedynku w derbach gminy Nakło# pomiędzy Zorzą Ślesin a Skrą Paterek. O końcowym wyniku zdecydowała druga połowa.

W kolejnym meczu tegorocznych rozgrywek na boisku w Ślesinie zmierzyły się miejscowa Zorza oraz Skra Paterek. Gospodarze byli żądni rewanżu za wysoką porażkę w rundzie jesiennej, gdzie musieli radzić sobie w 10. Mecz zapowiadał się ciekawie, również dlatego, że były to derby gminy Nakło, które za każdym razem przynosiły dużo emocji i akcji bramkowych. Pierwsza połowa rewanżowego starcia była wyrównana. Obie drużyny naprzemiennie dominowały w ataku, by po kilku chwilach skupiać się na defensywie. Jako pierwsza, skuteczny cios zadała Skra. A dokładnie Bartosz Malczewski, który wykończył udaną akcję kolegów. Na odpowiedź miejscowych trzeba było poczekać do 41 minuty. Maciej Łoboda wykonywał rzut wolny i nie dał szans Filipowi Wice.

Po pierwszych 45 minutach był remis, więc druga połowa zapowiadała się bardzo interesująco. Od samego początku, grający trener Zorzy, Amadeusz Masłowski motywował swój zespół do zintensyfikowania akcji ofensywnych. Co też piłkarze uczynili. W 47 minucie przed szansą stanął Karol Szandała, który otrzymał znakomite górne podanie od Łobody, ale strzelił prosto w bramkarza. Zaledwie kilka chwil później na przestrzeni dwóch minut miały miejsce dwie kontrowersje. Najpierw Paweł Barański przejął piłkę w polu karnym i szukał okazji żeby się obrócić, aby oddać strzał ale został kopnięty przez rywala. Sędzia pomimo protestów gospodarzy, nie uległ i puścił grę dalej. Po chwili Barański ponownie stanął przed szansą. Jego uderzenie z dystansu odbiło się od poprzeczki i zdaniem miejscowych piłka przekroczyła linię bramkową, ale i tym razem dyskusja niewiele wskórała. Goście z Paterka mogli odpowiedzieć w 67 minucie. Michał Zieliński przy odrobinie szczęścia znalazł się na 10 metrze, mając przed sobą tylko bramkarza. Piłkarz oddał strzał ale znakomitą paradą popisał się Marcin Szamlewski, który wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na rzut rożny. Od tego momentu, Skra zaczęła dominować na boisku. Zawodnicy praktycznie cały czas znajdowali się na połowie Zorzy, której jedyne ataki inicjował Szamlewski, szukając okazji poprzez długie wybicia piłki. Niemoc w najlepszy możliwy sposób przełamał w 79 minucie Roger Radajewski, do którego szczęśliwie trafiła piłka w polu karnym. Obrócił się stronę bramki i oddał strzał, dający prowadzenie swojemu zespołowi. 60 sekund później ten sam zawodnik dobił rywali. W 86 minucie losy meczu ostatecznie rozstrzygnął Barański, który popisał się celnym strzałem głową po rzucie rożnym. W ostatniej akcji tego spotkania, Zorza ponownie skutecznie wykonywała stały fragment gry, a gola zdobył Paweł Szamlewski.

Zorza Ślesin – Skra Paterek 5:1 (1:1)

Bramki: Roger Radajewski 2, Maciej Łoboda, Paweł Barański, Paweł Szamlewski – Bartosz Malczewski