Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lipca 2019

Zmiany na stanowiskach Sołtysów. Wybory w Witosławiu

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W ostatnich tygodniach w jednostkach pomocniczych gminy Mrocza zaszło# kilka zmian.

8 lipca wskutek zrzeczenia się stanowiska przez Sołtysa Wyrzy – Mateusza Prilla wygasł jego mandat. Na następnym zebraniu mieszkańcy sołectwa zadecydują, komu powierzą tę funkcję.

15 lipca miało miejsce zebranie mieszkańców sołectwa Witosław, w skład którego wchodzą wsie Orle oraz Witosław. Miało ono na celu wybór nowego sołtysa. Zgłosiło się dwoje kandydatów – Magdalena Musiał-Resler oraz Adam Gondek. W zebraniu brało udział 78 uprawnionych mieszkańców. Dzięki 58 głosom poparcia Magdalena Musiał-Resler objęła stanowisko sołtysa. Jej przeciwnik uzyskał 16 głosów.

Materiał: Ewelina Musiał/UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)