Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lipca 2019

Zmiany na stanowiskach Sołtysów. Wybory w Witosławiu

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W ostatnich tygodniach w jednostkach pomocniczych gminy Mrocza zaszło# kilka zmian.

8 lipca wskutek zrzeczenia się stanowiska przez Sołtysa Wyrzy – Mateusza Prilla wygasł jego mandat. Na następnym zebraniu mieszkańcy sołectwa zadecydują, komu powierzą tę funkcję.

15 lipca miało miejsce zebranie mieszkańców sołectwa Witosław, w skład którego wchodzą wsie Orle oraz Witosław. Miało ono na celu wybór nowego sołtysa. Zgłosiło się dwoje kandydatów – Magdalena Musiał-Resler oraz Adam Gondek. W zebraniu brało udział 78 uprawnionych mieszkańców. Dzięki 58 głosom poparcia Magdalena Musiał-Resler objęła stanowisko sołtysa. Jej przeciwnik uzyskał 16 głosów.

Materiał: Ewelina Musiał/UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)