Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

04 kwietnia 2020

Zmarła 70-letnia pacjentka z Inowrocławia. Szpital wydał komunikat

W czwartek, 2 kwietnia w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono 73 przypadki #zakażenia koronawirusem. W piątek poinformowano o kolejnych 42 przypadkach. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy danych poszczególnych osób, które zgodnie z zapowiedzią rzecznika wojewody, miały zostać przekazane 3 kwietnia.

W czwartek wieczorem rzecznik wojewody poinformował, że osoby zakażone to mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Inowrocławia i powiatów: chełmińskiego, bydgoskiego, żnińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego i włocławskiego, w piątek – mieszkańcy Torunia, Bydgoszczy, Włocławka, powiatów: toruńskiego, nakielskiego, aleksandrowskiego, bydgoskiego, chełmińskiego i włocławskiego. 2 zakażone osoby z Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu pochodzą spoza województwa kujawsko-pomorskiego (Tychy i Gorzów Wielkopolski)

W gronie tym odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Inowrocławiu. Niepokojące informacje na ten temat przekazał na profilu społecznościowym prezydent tego miasta Ryszard Brejza - Nieoficjalnie docierają do mnie informacje, że ofiarą jest kobieta, mieszkanka Inowrocławia, ale zmarła kilka dni temu w jednym ze szpitali bydgoskich. Nie była w kwarantannie. Wszystkie osoby, z którymi miała kontakt powinny natychmiast być umieszczone w kwarantannie oraz poddane testom. Nie wiemy od kogo mogła zakazić się i to niepokoi – napisał 2 kwietnia.

Na mapie zakażeń koronawirusem w Polsce zaznaczono, że w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzonych zostało 199 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a liczba zgonów wynosi 1. Wojewoda nie przekazał w tej drugiej kwestii żadnych informacji.

W sprawie mieszkanki Inowrocławia oficjalny komunikat (dotyczący przebiegu udzielania świadczeń oraz podjętych działań formalnoorganizacyjnych w związku z przyjęciem 70-letniej pacjentki z Inowrocławia z obciążeniami kardiologicznymi z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy) wydał Szpital im. Jurasza w Bydgoszczy. Jak się okazało, nie była zakażona koronawirusem - W dniu 30 marca (poniedziałek) w godzinach popołudniowych do szpitalnego oddziału ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza karetka zespołu pogotowia przywiozła pacjentkę z nagłym zatrzymaniem krążenia. Pacjentka kilka godzin wcześniej zgłosiła się do Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy z objawami duszności. Zespół SOR oczekiwał przyjęcia pacjentki z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa. W związku z nagłym zatrzymaniem krążenia czynności resuscytacyjne u pacjentki podjęła zarówno załoga karetki pogotowia (ok. 25 min), następnie czynności te przejął zespół szpitalnego oddziału ratunkowego. W trakcie reanimacji w szpitalnym oddziale ratunkowym pobrano pacjentce wymaz do wykonania badania na obecność COVID-19. Trwające około 30 min. czynności resuscytacyjne nie przyniosły efektu, lekarz dyżurny stwierdził zgon, którego przyczyną było nagłe zatrzymanie krążenia w przebiegu obrzęku płuc u pacjentki z nadciśnieniem tętniczym. W dniu 1 kwietnia (środa) w godzinach porannych do szpitala dotarły wyniki testu, które wskazały wynik ujemny – informuje szpital.

Na informacje od Urzędu Wojewódzkiego nadal czekamy.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Wypożyczalnia samochodów
Skup i sprzedaż części
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Budowa magazynów
Deska elewacyjna
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Fotokubek magiczny
29,90PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)