Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

05 lipca 2019

Złodziej zatrzymany. Szybka akcja policji

fot. powierzone

fot. powierzone

Policjanci z Szubina w niespełna godzinę zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzież# portfela na tzw.: „wyrwę”. Okazało się, że złodziej ma na sumieniu także włamanie, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie miasta. Wczoraj szubinianin usłyszał zarzuty.

Zgłoszenie o tym, że na terenie miasta miała miejsce kradzież portfela na tzw.: „wyrwę”, miejscowa policja otrzymała w minioną środę 3 lipca, w południe. Jak wynikało z informacji przekazanej przez pokrzywdzonego złodziej najpierw poprosił o papierosa, a po chwili wyrwał z kieszeni mężczyzny portfel z gotówką oraz dokumentami i uciekł. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę ponad 700 złotych.

O zuchwałej kradzieży na jednej z szubińskich ulic zostały powiadomione patrole pełniące służbę na terenie gminy. Niespełna godzinę zajęło dzielnicowym z miejscowego komisariatu zatrzymanie ustalonego sprawcy. 25-latek miał przy sobie skradzione dokumenty oraz część gotówki. Z racji tego, że był pijany trafił prosto do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał.
Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że zatrzymany ma na sumieniu także włamanie na strych jednej z miejskich kamienic, do którego doszło kilka dni wcześniej. Ze strychu zginęło mienie warte aż 900 złotych. Wczoraj 4 lipca, na postawie zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni przedstawili 25-latkowi zarzuty kradzieży portfela oraz włamania na strych. Zachowanie mieszkańca Szubina oceni sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: asp. szt. Damian Moczadło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 11 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)