Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

05 lipca 2019

Złodziej zatrzymany. Szybka akcja policji

fot. powierzone

fot. powierzone

Policjanci z Szubina w niespełna godzinę zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzież# portfela na tzw.: „wyrwę”. Okazało się, że złodziej ma na sumieniu także włamanie, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie miasta. Wczoraj szubinianin usłyszał zarzuty.

Zgłoszenie o tym, że na terenie miasta miała miejsce kradzież portfela na tzw.: „wyrwę”, miejscowa policja otrzymała w minioną środę 3 lipca, w południe. Jak wynikało z informacji przekazanej przez pokrzywdzonego złodziej najpierw poprosił o papierosa, a po chwili wyrwał z kieszeni mężczyzny portfel z gotówką oraz dokumentami i uciekł. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę ponad 700 złotych.

O zuchwałej kradzieży na jednej z szubińskich ulic zostały powiadomione patrole pełniące służbę na terenie gminy. Niespełna godzinę zajęło dzielnicowym z miejscowego komisariatu zatrzymanie ustalonego sprawcy. 25-latek miał przy sobie skradzione dokumenty oraz część gotówki. Z racji tego, że był pijany trafił prosto do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał.
Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że zatrzymany ma na sumieniu także włamanie na strych jednej z miejskich kamienic, do którego doszło kilka dni wcześniej. Ze strychu zginęło mienie warte aż 900 złotych. Wczoraj 4 lipca, na postawie zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni przedstawili 25-latkowi zarzuty kradzieży portfela oraz włamania na strych. Zachowanie mieszkańca Szubina oceni sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: asp. szt. Damian Moczadło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)