Dziś mamy 15 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Zima to trudny czas dla zwierząt. Dokarmianie ptaków w "Donaldzie"

fot. pow

fot. pow

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ochrony# zwierząt.

Pozwala dzieciom na podejmowanie prostych prac na rzecz najbliższego środowiska przyrodniczego, zachęca do obserwacji, poznawania ptaków w ich naturalnym środowisku, a nie tylko z opowieści nauczyciela. Dlatego też, przedszkolaki z "Donalda" dbają o to, by w  karmnikach nie zabrakło okruchów chleba, słoniny, ziarna itp. Wiedzą bowiem, że zima to trudny czas dla ptaków, które ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe  mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce. Miejmy nadzieję, że dzięki systematycznemu dokarmianiu ptaków dzieci zdobędą szeroką wiedzę na temat popularnych w Polsce ich gatunków, a codzienna obserwacja pozwoli dzieciom poznać ich zwyczaje. Pamiętajmy bowiem, że dziecko najlepiej poznaje przyrodę poprzez działanie, odkrywając jej tajemnice.

materiał:  mgr Iwona Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)