Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

05 października 2018

Ziemniak królem kulinarnych warsztatów. Przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowali sałatki

fot. powierzone

fot. powierzone

Korzystając z pięknej jesiennej aury do Przedszkola Niepublicznego "Donald" zostali zaproszeni # rodzice dzieci 5 – letnich, aby wspólnie ze swoimi pociechami uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, podczas których królował ziemniak.

 Zadaniem uczestników imprezy było wykonanie sałatek ziemniaczanych. Rodzice wraz z dziećmi samodzielnie wybrali dla siebie rodzaje sałatek, które mieli przygotować. Do pokrojenia były następujące typy sałatek: tradycyjna warzywna, ziemniaczano – koperkowo – czosnkowa, ziemniaczano – szczypiorkowo – cebulowa z dodatkiem czosnku. Nasi goście wraz z dziećmi ostro zabrali się do pracy krojąc przygotowane składniki, następnie odpowiednio je doprawili oraz wymieszali z majonezem i jogurtem naturalnym.

Nastał w końcu moment finalny, czyli degustacja. Sałatki powędrowały na stoły umieszczone  w przedszkolnym ogrodzie. Do przygotowanych przysmaków dołączyły także pieczone na grillu  kiełbaski. Po wyczerpującym dniu pracy dobrze było zjeść takowe przysmaki.

Zajęcia bardzo spodobały się zarówno gościom jak i naszym małym milusińskim.

materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)