Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:
05 grudnia 2017

Żegluga podpisała umowę z kolejną uczelnią. Szkoła będzie współpracować z Akademią Morską w Gdyni

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 5 grudnia 2017 r. w świetlicy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława # Romanowskiego w Nakle nad Notecią miała miejsce uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Morską w Gdyni a Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią.

Akademię Morską w Gdyni reprezentowali Prorektor ds. Nauki Pan Ireneusz Czarnowski oraz Prorektor ds. Mirosław Czechowski, którzy przywieźli podpisane wcześniej przez Rektora Akademii Morskiej w Gdyni Janusza Zarębskiego porozumienie.

Pod porozumieniem swój podpis złożył dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią Pan Rafał Woźniak. W uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz zaproszeni goście m.in. Starosta Nakielski Pan Tomasz Miłowski, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała, Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy Pan Jerzy Słomiński, Wicestarosta Nakielski Pan Andrzej Kinderman.

Główne cele zawarcia porozumienia obejmują m.in. podjęcie współpracy w zakresie kształcenia, badań naukowych oraz praktyk morskich z wykorzystaniem statków szkolnych Akademii Morskiej w Gdyni, celem doskonalenia i podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności nauczycieli oraz stworzenia warunków do pełnego rozwoju uczniów Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią; zapewnienie możliwości współpracy uczniów ze studenckimi kołami naukowymi działającymi w Akademii Morskiej w Gdyni; organizowania zajęć warsztatowych, wykładów i seminariów dla uczniów na terenie Akademii Morskiej w Gdyni.

materiał: Rafał Woźniak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 20 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)