Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Zebranie w Królikowie. 15 osób podzieliło fundusz sołecki

fot. LZ

fot. LZ

Tylko 15 osób spośród 420 uprawnionych do głosowania wzięło udział w # piątkowym zebraniu sołeckim w Królikowie. Z tego powodu musiało się ono rozpocząć w drugim terminie, czyli 15 minut później.

Na samym początku sołtys Elżbieta Katafiasz podziękowała mieszkańcom za współpracę i organizację wszelkich sołeckich wydarzeń kulturalnych. - Wspólnie możemy wiele – powiedziała.

Zanim rozpoczęła się dyskusja na temat nowego funduszu, zebrani dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Pozostało jeszcze 800 zł z promocji gminy i ustalono, że pieniądze trafią do puli remontu sceny. - Jesteśmy w trakcie remontu podłogi na scenie. Wciąż brakuje pieniędzy. Przeznaczyliśmy na to już 10 tys. zł, kolejne 10 tys. zł dała gmina. Brakuje jeszcze 15 tys. zł, bo została zmieniona grubość deski, przez co wszystko zdrożało – wyjaśniła Elżbieta Katafiasz.

W ramach funduszu sołeckiego na rok 2020 Królikowo ma do wykorzystania 30 tys. 621 zł. Pieniądze przeznaczono na:
– remont podłogi na scenie – 15 tys. zł,
– doposażenie OSP Królikowo – 1000 zł,
– promocja gminy (w tym KGW) – 1600 zł,
– remont chodnika do szkoły – 12 tys. 521 zł,
– utrzymanie zieleni – 500 zł.

Sołtys wsi wyjaśniła, że będzie wnioskowała o ujęcie budowy chodnika do szkoły w budżecie gminy. - Chodnik budujemy już 3 lata, to prawie 250 metrów! Sami nie jesteśmy w stanie tego udźwignąć – wyjaśniła.

Zebranie mieszkańców było także okazją do dyskusji. Naczelnik OSP Marcin Moraczewski stwierdził, że lepiej kupić nową scenę, niż remontować starą. Kolejni mieszkańcy zauważyli, że i tak nie ma tam zadaszenia, więc nowa podłoga i tak będzie narażona np. na deszcz, a cały teren trzeba również oświetlić.

Dyskutowano o wiejskim parku – jest tam złamane drzewo, alejki są całe zarośnięte, wymienić trzeba także ławki. Nie zabrakło oczywiście tematu dróg, chodników i oświetlenia ulicznego – Królikowo to bardzo rozległa wieś i potrzeb wciąż jest bardzo wiele. Nie wszędzie jest wylany asfalt, nie wszyscy mogą bezpiecznie poruszać się chodnikiem czy chociaż oświetlonym poboczem.

Padło także pytanie, kiedy w Królikowie będzie kanalizacja i gazociąg. To jednak wydaje się nierealne. Sołtys Katafiasz przekazała także, że właściciel miejscowej chlewni zapowiedział, że ma już materiał na budowę komina i prace rozpoczną się po zbiorach ziemniaków.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    haha, w dniu 22-09-2019 23:44:29 napisał:

    CYT " że właściciel miejscowej chlewni zapowiedział, że ma już materiał na budowę komina i prace rozpoczną się po zbiorach ziemniaków." Powiem , że dość już zasmradzania i niszczenia życia mieszkańcom Królikowa!A te kominy(nie wierzę,ze będą)nic nie pomogą,skoro okna tego przybytku otwarte są na oścież . Ten gość znowu robi z was robi jaja,a wy ślepo wierzycie!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Metkownice
od 179PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Budowa domu pod klucz
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Blacharstwo
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Terminale płatnicze
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)