Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Zebranie w Królikowie. 15 osób podzieliło fundusz sołecki

fot. LZ

fot. LZ

Tylko 15 osób spośród 420 uprawnionych do głosowania wzięło udział w # piątkowym zebraniu sołeckim w Królikowie. Z tego powodu musiało się ono rozpocząć w drugim terminie, czyli 15 minut później.

Na samym początku sołtys Elżbieta Katafiasz podziękowała mieszkańcom za współpracę i organizację wszelkich sołeckich wydarzeń kulturalnych. - Wspólnie możemy wiele – powiedziała.

Zanim rozpoczęła się dyskusja na temat nowego funduszu, zebrani dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Pozostało jeszcze 800 zł z promocji gminy i ustalono, że pieniądze trafią do puli remontu sceny. - Jesteśmy w trakcie remontu podłogi na scenie. Wciąż brakuje pieniędzy. Przeznaczyliśmy na to już 10 tys. zł, kolejne 10 tys. zł dała gmina. Brakuje jeszcze 15 tys. zł, bo została zmieniona grubość deski, przez co wszystko zdrożało – wyjaśniła Elżbieta Katafiasz.

W ramach funduszu sołeckiego na rok 2020 Królikowo ma do wykorzystania 30 tys. 621 zł. Pieniądze przeznaczono na:
– remont podłogi na scenie – 15 tys. zł,
– doposażenie OSP Królikowo – 1000 zł,
– promocja gminy (w tym KGW) – 1600 zł,
– remont chodnika do szkoły – 12 tys. 521 zł,
– utrzymanie zieleni – 500 zł.

Sołtys wsi wyjaśniła, że będzie wnioskowała o ujęcie budowy chodnika do szkoły w budżecie gminy. - Chodnik budujemy już 3 lata, to prawie 250 metrów! Sami nie jesteśmy w stanie tego udźwignąć – wyjaśniła.

Zebranie mieszkańców było także okazją do dyskusji. Naczelnik OSP Marcin Moraczewski stwierdził, że lepiej kupić nową scenę, niż remontować starą. Kolejni mieszkańcy zauważyli, że i tak nie ma tam zadaszenia, więc nowa podłoga i tak będzie narażona np. na deszcz, a cały teren trzeba również oświetlić.

Dyskutowano o wiejskim parku – jest tam złamane drzewo, alejki są całe zarośnięte, wymienić trzeba także ławki. Nie zabrakło oczywiście tematu dróg, chodników i oświetlenia ulicznego – Królikowo to bardzo rozległa wieś i potrzeb wciąż jest bardzo wiele. Nie wszędzie jest wylany asfalt, nie wszyscy mogą bezpiecznie poruszać się chodnikiem czy chociaż oświetlonym poboczem.

Padło także pytanie, kiedy w Królikowie będzie kanalizacja i gazociąg. To jednak wydaje się nierealne. Sołtys Katafiasz przekazała także, że właściciel miejscowej chlewni zapowiedział, że ma już materiał na budowę komina i prace rozpoczną się po zbiorach ziemniaków.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    haha, w dniu 22-09-2019 23:44:29 napisał:

    CYT " że właściciel miejscowej chlewni zapowiedział, że ma już materiał na budowę komina i prace rozpoczną się po zbiorach ziemniaków." Powiem , że dość już zasmradzania i niszczenia życia mieszkańcom Królikowa!A te kominy(nie wierzę,ze będą)nic nie pomogą,skoro okna tego przybytku otwarte są na oścież . Ten gość znowu robi z was robi jaja,a wy ślepo wierzycie!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bon upominkowy
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)