Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

Zebranie sprawozdawcze Salus Homini. Fundacja podsumowała ubiegły rok

fot. MM

fot. MM

W miniony poniedziałek fundacja Salus Homini dokonała podsumowania swojej# działalności w roku 2019. Czym zajmowała się fundacja i jakie ma plany na przyszły rok?

Spotkanie w całości poprowadziła prezes fundacji Salus Homini Dobrosława Jedynak, przedstawiając przybyłym gościom prezentację na temat działalności fundacji, której celem jest m.in. niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym i chorym, prowadzenie profilaktyki w zakresie zaburzeń emocjonalnych i psychicznych, organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz promocja i organizacja wolontariatu. Fundacja Salus Homini zorganizowała w roku 2019 wiele ciekawych wydarzeń, podczas których zbierane były pieniądze przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Fundacja w roku ubiegłym uzyskała przychody w kwocie nieco przekraczającej 68 tys. zł, na którą składają się pieniądze zebrane podczas zbiórki publicznej, wpływy z 1% podatku, wpłaty osób fizycznych i prawnych, dotacje celowe z pieniędzy nakielskiego urzędu gminy oraz darowizny rzeczowe. Jeśli chodzi o wydatki, to fundacja przeznaczyła 22 tys. 700 zł na sprzęt medyczny, 15 tys. 333 zł na pomoc indywidualną dla chorych, 8 tys. 400 zł na projekt przeznaczony dla dzieci oraz 2 tys. 400 zł na koszty związane z księgowością. Łącznie daje to kwotę 48 tys. 834 zł.

Fundacja Salus Homini niesie pomoc osobom niepełnosprawnym i chorym. Pacjenci Hospicjum Domowego NZOZ „Medicus” w Nakle i ich rodziny oraz Sue Ryder – hospicjum dla dzieci otrzymali dzięki fundacji sprzęt dla chorych paliatywnych. Fundacja pomaga także w zakupie leków, sprzętu rehabilitacyjnego, finansowaniu terapii oraz rehabilitacji osobom indywidualnym. Wspiera także projekt Hospicjum Olszewka realizowany przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Przedstawiono także plany fundacji na 2020 roku, która chce zorganizować m.in. IV Bal Charytatywny, kwestę w niedzielę palmową, obóz w Bieszczadach, profilaktykę onkologiczną, konferencję na temat pomagania dzieciom i młodzieży w kryzysach związanych z chorobą onkologiczną bliskich, śmiercią i innymi okolicznościami oraz warsztaty dla liderów młodzieżowych nastawione na zwiększenie umiejętności pomagania rówieśnikom w sytuacjach trudnych.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oczyszczanie twarzy
Kwasy...
MEBLE PIOTR PASIEKA
Odchudzanie
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)