Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Zebranie sołeckie w Kaźmierzewie. Rozmawiano o stanie dróg

fot. MM

fot. MM

Głównym punktem tegorocznych zebrań wiejskich jest podział funduszu sołeckiego na # 2020 rok, jednakże tego typu spotkania są również doskonałą okazją do rozmów z przedstawicielami władz samorządowych na rozmaite tematy dotyczące zarówno sołectwa, jak i całej gminy Mrocza.

Spotkanie zgodnie z planem rozpoczęło się w pierwszym terminie, a przybyłych mieszkańców oraz gości w postaci burmistrza Leszka Klesińskiego oraz radnych Tomasza Krakowskiego i Łukasza Piotrowskiego powitał sołtys Kaźmierzewa Marek Musiał.

Po wygłoszeniu sprawozdania ze swojej działalności, sołtys odczytał mieszkańcom propozycje podziału funduszu sołeckiego na przyszły rok. Kaźmierzewo jako jedna z najmniejszych miejscowości pod względem ilości mieszkańców w gminie, miało do rozdysponowania dokładnie 17 tys. 224 zł.

Kwota ta została podzielona w następujący sposób: zakup kruszywa na poprawienie stanu dróg w sołectwie – 8 tys. zł; organizacja imprez integracyjnych, w tym obchodów 55-lecia działalności KGW Kaźmierzewo – 5 tys. 224 zł; Prace remontowe na terenie wokół świetlicy wiejskiej – 4 tys. zł.

Najważniejszym tematem poruszanym przez mieszkańców od wielu lat jest droga na odcinku Wyrza-Kaźmierzewo, której stan lekko mówiąc pozostawia wiele do życzenia. Zgromadzone w świetlicy osoby wspominały, że czekają na jej remont od dobrych 40 lat.

Dyskutowano również o tematach związanych z rolnictwem oraz suszą, w tym m.in. o rekultywacji oczek wodnych. Burmistrz wypowiedział się krótko o kosztach za wywóz odpadów, które niestety w najbliższym czasie będą większe niż dotychczas. Mieszkańcy dopytywali także o regulamin korzystania z targowiska w Mroczy.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ghu, w dniu 19-09-2019 18:47:41 napisał:

  Kiedy asfalt od Wyrzy aż do krzyżówki z drogą Lipowa na witosław ,? Bo to jest śmiechu warte koła idzie urwać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  mrocza, w dniu 19-09-2019 21:41:23 napisał:

  burmistrz nie to ma w głowie tylko kury

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Obserwator , w dniu 19-09-2019 21:56:47 napisał:

  Śmieszne jest to, że sołtys kaźmierzewa składa wniosek o podwyżkę diet dla sołtysów, a sam nic nie robi... nawet na dzień kobiet nie przyjedzie tylko wysle żonę żeby wręczyła po czekoladzie itp wiec za co podwyżkę??? Tak naprawdę jedyny sołtys, który zasługuje na podwyżkę to sołtys Matyldzina i z niego każdy powinien brać przykład... Panie radny K. co Pan zrobił dla swojego sołectwa przez tyle lat co Pan jest radnym ??? Ja Panu powiem NIC , tylko ręka pana boli od podnoszenia, a teraz gdy kolega z partii przegrał wybory nagle zaczyna się Pan udzielać... żenada !!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie świateł
Deska elewacyjna
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Modne aranżacje
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)