Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Zebranie sołeckie w Kaźmierzewie. Rozmawiano o stanie dróg

fot. MM

fot. MM

Głównym punktem tegorocznych zebrań wiejskich jest podział funduszu sołeckiego na # 2020 rok, jednakże tego typu spotkania są również doskonałą okazją do rozmów z przedstawicielami władz samorządowych na rozmaite tematy dotyczące zarówno sołectwa, jak i całej gminy Mrocza.

Spotkanie zgodnie z planem rozpoczęło się w pierwszym terminie, a przybyłych mieszkańców oraz gości w postaci burmistrza Leszka Klesińskiego oraz radnych Tomasza Krakowskiego i Łukasza Piotrowskiego powitał sołtys Kaźmierzewa Marek Musiał.

Po wygłoszeniu sprawozdania ze swojej działalności, sołtys odczytał mieszkańcom propozycje podziału funduszu sołeckiego na przyszły rok. Kaźmierzewo jako jedna z najmniejszych miejscowości pod względem ilości mieszkańców w gminie, miało do rozdysponowania dokładnie 17 tys. 224 zł.

Kwota ta została podzielona w następujący sposób: zakup kruszywa na poprawienie stanu dróg w sołectwie – 8 tys. zł; organizacja imprez integracyjnych, w tym obchodów 55-lecia działalności KGW Kaźmierzewo – 5 tys. 224 zł; Prace remontowe na terenie wokół świetlicy wiejskiej – 4 tys. zł.

Najważniejszym tematem poruszanym przez mieszkańców od wielu lat jest droga na odcinku Wyrza-Kaźmierzewo, której stan lekko mówiąc pozostawia wiele do życzenia. Zgromadzone w świetlicy osoby wspominały, że czekają na jej remont od dobrych 40 lat.

Dyskutowano również o tematach związanych z rolnictwem oraz suszą, w tym m.in. o rekultywacji oczek wodnych. Burmistrz wypowiedział się krótko o kosztach za wywóz odpadów, które niestety w najbliższym czasie będą większe niż dotychczas. Mieszkańcy dopytywali także o regulamin korzystania z targowiska w Mroczy.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ghu, w dniu 19-09-2019 18:47:41 napisał:

  Kiedy asfalt od Wyrzy aż do krzyżówki z drogą Lipowa na witosław ,? Bo to jest śmiechu warte koła idzie urwać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  mrocza, w dniu 19-09-2019 21:41:23 napisał:

  burmistrz nie to ma w głowie tylko kury

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Obserwator , w dniu 19-09-2019 21:56:47 napisał:

  Śmieszne jest to, że sołtys kaźmierzewa składa wniosek o podwyżkę diet dla sołtysów, a sam nic nie robi... nawet na dzień kobiet nie przyjedzie tylko wysle żonę żeby wręczyła po czekoladzie itp wiec za co podwyżkę??? Tak naprawdę jedyny sołtys, który zasługuje na podwyżkę to sołtys Matyldzina i z niego każdy powinien brać przykład... Panie radny K. co Pan zrobił dla swojego sołectwa przez tyle lat co Pan jest radnym ??? Ja Panu powiem NIC , tylko ręka pana boli od podnoszenia, a teraz gdy kolega z partii przegrał wybory nagle zaczyna się Pan udzielać... żenada !!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Sprzedaż opon
Baterie
od 0,90PLN
Budowa magazynów
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)