Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2021

Zebrania wyborcze. Kto znalazł się w zarządzie?

fot. MM

fot. MM

W minionym tygodniu w gminie Kcynia zorganizowane zostały zebrania sprawozdawczo–wyborcze w poszczególnych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych.

Z uwagi na panującą pandemię, zebrania OSP odbyły się z kilkumiesięcznym opóźnieniem, a ich organizacja była możliwa wyłącznie dzięki poluzowaniu obowiązujących jeszcze do niedawna obostrzeń sanitarnych. Druhny i druhowie wchodzący w skład zarządów jeszcze poprzedniej kadencji, odczytywali sprawozdania z działalności swoich jednostek. Nie zabrakło również finansowych podsumowań oraz przedstawienia planów na rok bieżący. Zgodnie z przewidywaniami, obecni na zebraniach członkowie poszczególnych OSP jednogłośnie udzielili ustępującym zarządom absolutoria, by w dalszej kolejności przystąpić do wyboru nowych władz.
We wszystkich przypadkach druhowie zdecydowali się na przeprowadzenie głosowania w trybie jawnym. Oznaczało to, że same wybory trwały zaledwie kilka minut. Po przeprowadzeniu głosowania, wybrane przez druhów osoby do zasilenia składów zarządów, musiały się same ukonstytuować. Tutaj obyło się bez większych zaskoczeń, bowiem dotychczasowi prezesi poszczególnych jednostek utrzymali swoje stanowiska, a same składy zarządów nie uległy większym zmianom w porównaniu do tych z poprzedniej kadencji.
W zeszłotygodniowych zebraniach uczestniczyli również goście specjalni, m.in. burmistrz Kcyni Marek Szaruga, komendant powiatowy PSP w Nakle bryg. Sławomir Murawski oraz komendant gminny OSP w Kcyni Michał Olender. Przy okazji tegorocznych zebrań, wręczone zostały także odznaczenia dla zasłużonych druhów, które zgodnie z tradycją w przeszłości były wręczane podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Skład nowo wybranego zarządu OSP Górki Zagajne:
Prezes: Jurand Świerc
Naczelnik: Łukasz Jachim
Wiceprezes: Łukasz Kutowicz
Zastępca Naczelnika: Marek Michalak
Skarbnik: Robert Gnat
Sekretarz: Tomasz Świerc
Gospodarz: Jacek Osial

Skład nowo wybranego zarządu OSP Dziewierzewo:
Prezes: Lech Czarnecki
Naczelnik: Damian Łyszczarz
Wiceprezes: Jacek Kusz
Zastępca Naczelnika: Kamila Gogola
Skarbnik: Magdalena Majchrzak
Sekretarz: Zofia Wilczyńska
Gospodarz: Mateusz Janowiak
Kronikarz: Kaja Łyszczarz

Skład nowo wybranego zarządu OSP Kcynia:
Prezes: Robert Napierała
Naczelnik: Michał Kordylewski
Zastępca Naczelnika: Mikołaj Szalow
Skarbnik: Fabian Zmudziński
Sekretarz: Barbara Paszkiet
Członkowie Zarządu: Marcin Kaźmierczak, Adrianna Zmudzińska, Łukasz Schmidt, Maciej Wojciechowski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Pomoc drogowa
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Kanapa
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Budowa hal
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)