Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

13 lutego 2016

Zdominowali przeciwnika

Dwa zespoły zmagały się w zawodach powiatowych w piłce koszykowej.

9 lutego 2016 roku w sali gimnastycznej I LO w Szubinie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji o tytuł mistrza powiatu stanęły dwa zespoły: ZSP Nakło i drużyna gospodarzy I LO Szubin.

Zawody uroczyście otworzyła pani dyrektor I LO Elżbieta Kłosowska-Hilscher. Sędziami tego spotkania byli panowie Adam Kulczyk i Daniel Wypych. Po pierwszej kwarcie meczu prowadził zespół ZSP Nakło. W drugiej kwarcie gospodarze zdobyli 4 punktowe prowadzenie, które powiększyli w trzeciej kwarcie o kolejne 3 pkt, ale mecz był nadal wyrównany. Dopiero w czwartej kwarcie gospodarze pokazali swoją dominację, wygrywając ją 22:4.

Mecz zakończył się wynikiem 52: 27 dla I LO Szubin.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce I LO Szubin
2 miejsce ZSP Nakło

Zespół I LO Szubin wystąpił w składzie: Radek Habera ( 20pkt), Mateusz Czubaj ( 18 ), Jakub Kwaśniewski ( 8), Bartosz Świątkowski ( 5 ), Michał Ksit (1), Hubert Olszewski, Tomasz Pieron, Szymon Wilczyński, Filip Paszkiet, Filip Matuszak. Opiekunem była Małgorzata Bielska-Pingot.

Do Mistrzostw Powiatu w Koszykówce Dziewcząt zgłosiła się tylko drużyna I LO Szubin- Mistrz Gminy Szubin, w związku z tym ten zespół będzie reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich.

Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy i puchary, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Nakle, a wręczyła je pani dyrektor Elżbieta Kłosowska-Hilscher.

Drużyny I LO Szubin chłopców jak i dziewcząt będą reprezentować powiat nakielski na ćwierćfinałach wojewódzkich. Życzymy powodzenia !

materiał: M. Bielska-Pingot

Oceń artykuł: 22 18