Dziś mamy 21 kwietnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

08 listopada 2018

Zdobyli grant na zajęcia pozalekcyjne. Inauguracja już za nimi

Szkoła Podstawowa w Sadkach wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na zajęcia pozalekcyjne# z j. angielskiego w ramach programu English Teaching, z ramienia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Autorką,  pomysłodawczynią  oraz koordynatorem projektu „A Fair Crack of the Whip” jest pani Jolanta Krzemińska - na co dzień nauczycielka zarówno języka angielskiego w SP w Sadkach jak i geografii w języku angielskim w Międzynarodowej Szkole Podstawowej w Bydgoszczy. Uzyskany grant pozwoli grupie uczniów z klasy 5a na uczestnictwo  w szeregu działań, mających na celu pogłębianie znajomości angielskiego w ciekawej formie.

Pierwsze spotkanie inauguracyjne odbyło się w październikowe, poniedziałkowe popołudnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach.  Zajęcia językowe przeprowadziła nauczycielka j. angielskiego i francuskiego z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy, pani Dorota Krzemińska. Uczestnicy projektu wykonywali zadania językowe  zarówno te wzbogacające słownictwo jak i utrwalające poznane dotąd konstrukcje gramatyczne. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to mile spędzony czas.

materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)