Dziś mamy 14 listopada 2018, środa, imieniny obchodzą:

28 maja 2018

Zbliżają się wakacje. Dzielnicowy mówił o bezpieczeństwie

fot: Iwona Matusiak

fot: Iwona Matusiak

Do Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie p zawitał dzielnicowy Przemysław #Błaszkowski, który utrwalił dzieciom zasady ruchu drogowego oraz przypomniał zagadnienia dotyczące bezpiecznych wakacji w domu i poza nim.

Pan Policjant wytłumaczył jak należy zachować się podczas kontaktów z obcymi ludźmi. W krótkiej scence odegranej przez nauczycielki, mundurowy podkreślił w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych ludzi zwracając się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z ciekawością słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Odważnie zadawały pytania, utwierdzając się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem i, że konieczne jest noszenie ubrań posiadających elementy odblaskowe. Dzieci pochwaliły się przed gościem wyuczoną już wcześniej umiejętnością zachowania się podczas ataku psa. Przedszkolaki zrozumiały jak trudnym i odpowiedzialnym zawodem jest praca policjanta. Wspólne zdjęcie było uwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

Materiał: Iwona Matusiak

Oceń artykuł: 17 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tonery Directions
27PLN
Wulkanizacja
SALONY
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Przewóz krajowy
Kanapa
Koloryzacja - nowoczesne techniki
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)