Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

04 listopada 2019

Zbiórka powstańcza w Kcyni. Podczas kwesty uzbierano ponad 5200 zł

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Podczas tegorocznej zbiórki powstańczej, dzięki Państwa przeogromnej hojności i # pracy wolontariuszy, uzbierano kwotę 5.256,17 zł.

Kwesta jest kontynuacją zapoczątkowanej kilka lat wcześniej przez Adama Zubrzyckiego zbiórki "Ocalmy ślady przeszłości".

W ubiegłym roku postanowiono dołączyć się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, które zbiera pieniądze na rzecz grobów powstańczych.

Ze zbiórki w 2018 r. odrestaurowano nagrobki – Antoniego Piątkowskiego i Jana Wituckiego. Pieniądze z tegorocznej również zostaną przeznaczone na renowację grobów powstańczych znajdujących się na cmentarzu w Kcyni.

Głównym organizatorem kcyńskiej kwesty poza stowarzyszeniem Lecha było Towarzystwo Historyczne w Kcyni.

Partnerami akcji są: Urząd Miejski i Parafia pw. św. Michała Archanioła. W tym roku kwestowali: Piotr i Stasiu Dąbrowscy, Karol Kubalewski i Wiktor Kubalewski, Marcelina Borowska, Artur Zubrzycki, Anna Duda-Nowicka, Natalia Burdasz, Zuzia Kaczmarek, Mariusz Wesołowski, Agnieszka Kubijk, Julia Kant, Henryk Wesół, Piotrek Czyż.

W tym miejscu Burmistrz Kcyni Marek Szaruga składa podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie kwesty oraz tym, którzy ją wsparli.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)