Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 listopada 2019

Zbiórka powstańcza w Kcyni. Podczas kwesty uzbierano ponad 5200 zł

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Podczas tegorocznej zbiórki powstańczej, dzięki Państwa przeogromnej hojności i # pracy wolontariuszy, uzbierano kwotę 5.256,17 zł.

Kwesta jest kontynuacją zapoczątkowanej kilka lat wcześniej przez Adama Zubrzyckiego zbiórki "Ocalmy ślady przeszłości".

W ubiegłym roku postanowiono dołączyć się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, które zbiera pieniądze na rzecz grobów powstańczych.

Ze zbiórki w 2018 r. odrestaurowano nagrobki – Antoniego Piątkowskiego i Jana Wituckiego. Pieniądze z tegorocznej również zostaną przeznaczone na renowację grobów powstańczych znajdujących się na cmentarzu w Kcyni.

Głównym organizatorem kcyńskiej kwesty poza stowarzyszeniem Lecha było Towarzystwo Historyczne w Kcyni.

Partnerami akcji są: Urząd Miejski i Parafia pw. św. Michała Archanioła. W tym roku kwestowali: Piotr i Stasiu Dąbrowscy, Karol Kubalewski i Wiktor Kubalewski, Marcelina Borowska, Artur Zubrzycki, Anna Duda-Nowicka, Natalia Burdasz, Zuzia Kaczmarek, Mariusz Wesołowski, Agnieszka Kubijk, Julia Kant, Henryk Wesół, Piotrek Czyż.

W tym miejscu Burmistrz Kcyni Marek Szaruga składa podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie kwesty oraz tym, którzy ją wsparli.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)