Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2019

Zbiegły byk schwytany. Straż Miejska wzięła udział w akcji

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 10-06-2019 roku Straż Miejska w Nakle nad Notecią otrzymała zgłoszenie od właściciela # Bazy Transportowej Skupu Zwierząt w Kosowie, o tym, że młody byk ważący około 300 kg, uciekł i aktualnie przebywa w okolicy miejscowości Karnowo.

Zgłaszający zwrócił się do Straży Miejskiej o pomoc w złapaniu zwierzęcia przy użyciu strzelby Palmera. Strażnicy miejscy udali się na miejsce, gdzie z pomocą lekarza weterynarii ustalili stosowną ilość środka usypiającego, którą następnie zaaplikowali przy użyciu strzelby Palmera zwierzęciu.

Na szczęście nic się nikomu nie stało. Byk został schwytany i umieszczony w pojeździe do przewozu zwierząt. 

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)