Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

31 grudnia 2018

Zawody o puchar prezesa klubu. Do rywalizacji przystąpiło 14. uczestników

fot. powierzone

fot. powierzone

28 grudnia w Mroczy odbył się III Świąteczno-Noworoczny Turniej Szachowy o # Puchar Prezesa Klubu LUKS Feniks Mrocza.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W mistrzostwach wzięło udział 14 zawodników. Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał Mirosław Kozielski. Warto dodać, że w szachowych zmaganiach zagrali także zawodnicy z Wąwelna. W turnieju bardzo pewnie zwyciężył Jan Rosiński, który wygrał gładko wszystkie partie. Mroczanin od samego początku był głównym faworytem i bez większych problemów rozprawił się ze swoimi rywalami.

Na drugim miejscu uplasowała się Ewelina Musiał, a ostatnie miejsce na podium wywalczył Bartosz Król. Ogromny niedosyt może odczuwać Leszek Musiał, gdyż zajął 4 miejsce ze stratą zaledwie 1 punktu do 3 miejsca. Niezłe rezultaty uzyskali Franciszek Kaproń i Sebastian Przeor. Obaj ci zawodnicy zajęli kolejno 5 i 6 pozycję. Reszta zawodników również zaprezentowała wspaniałą walkę. Na zakończenie mistrzostw Prezes Feniksa Marcin Klebs wręczył zawodnikom puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy mogą czuć się jak zwycięzcy, ponieważ najważniejsze jest to, żeby czerpać przyjemność z gry i cieszyć się każdą chwilą spędzoną przy szachownicy. W szczególności cieszy fakt, że szachy zyskują coraz więcej sympatyków w Gminie Mrocza. Dużym plusem jest rosnąca frekwencja na zajęciach i turniejach w Mroczy.

Szachy to piękna i wspaniała gra, która zasługuje na duże uznanie. Organizatorzy turnieju pragną złożyć podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy Mrocza, Bankowi Spółdzielczemu w Mroczy oraz Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji w Mroczy za zakup nagród na turniej. Klasyfikacja końcowa III Świąteczno-Noworocznego Turnieju Szachowego o Puchar Prezesa Klubu LUKS

Feniks Mrocza: 1. Jan Rosiński – LUKS Feniks Mrocza – 7 pkt. / 7 możliwych. 2. Ewelina Musiał - LUKS Feniks Mrocza - 6 pkt. 3. Bartosz Król - LUKS Feniks Mrocza - 5 pkt. 4. Leszek Musiał - LUKS Feniks Mrocza - 4 pkt. 5. Franciszek Kaproń - Wąwelno – 3,5 pkt. 6. Sebastian Przeor - Wąwelno – 3,5 pkt. 7. Stanisław Świacki - LUKS Feniks Mrocza - 3,5 pkt. 8. Tymoteusz Kaproń - Wąwelno – 3,5 pkt. 9. Stanisław Kaproń - Wąwelno - 3 pkt. 10. Cezary Tajer - LUKS Feniks Mrocza - 3 pkt. 11. Michał Świacki - LUKS Feniks Mrocza - 2,5 pkt. 12. Szymon Grzemypowski - Wąwelno – 2 pkt. 13. Kinga Zubit – Wąwelno – 1,5 pkt. 14. Wiktoria Grzemypowska – Wąwelno – 1 pkt.

materiał: Jan Rosiński

 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze
Meble kuchenne
Blacharstwo
Makijaż ślubny
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bon upominkowy
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)