Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 lipca 2019

Zatrzymanie w Śmielinie. 21-latek poniesie konsekwencje

Mroteccy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę bmw, który prowadził# auto wbrew sądowemu zakazowi. Jego zachowanie oceni sędzia, a zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mroczy patrolowali wczoraj (11.07.19) miejscowości w gminie Sadki. Krótko przed godz. 11.00 w Śmielinie (gm. Sadki) zauważyli bmw, za którego kierownicą siedział znany im służbowo 21-latek. Z wiedzy, jaką dysponowali mundurowi wynikało, że kierowca prawdopodobnie ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, bo w przeszłości prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków.

Już po chwili auto zostało skontrolowane, a personalia siedzącego za kierownicą mieszkańca nakielskiej gminy sprawdzone w policyjnych systemach. Podejrzenia policjantów szybko się potwierdziły. Wobec mężczyzny sąd wydał zakaz i przez najbliższe dwa lata w ogóle nie powinien on prowadzić auta. Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowca został zwolniony i otrzymał wezwanie do stawiennictwa się w komisariacie. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd, do którego niebawem trafią materiały postępowania.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)