Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 lipca 2019

Zatrzymanie w Śmielinie. 21-latek poniesie konsekwencje

Mroteccy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę bmw, który prowadził# auto wbrew sądowemu zakazowi. Jego zachowanie oceni sędzia, a zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mroczy patrolowali wczoraj (11.07.19) miejscowości w gminie Sadki. Krótko przed godz. 11.00 w Śmielinie (gm. Sadki) zauważyli bmw, za którego kierownicą siedział znany im służbowo 21-latek. Z wiedzy, jaką dysponowali mundurowi wynikało, że kierowca prawdopodobnie ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, bo w przeszłości prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków.

Już po chwili auto zostało skontrolowane, a personalia siedzącego za kierownicą mieszkańca nakielskiej gminy sprawdzone w policyjnych systemach. Podejrzenia policjantów szybko się potwierdziły. Wobec mężczyzny sąd wydał zakaz i przez najbliższe dwa lata w ogóle nie powinien on prowadzić auta. Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowca został zwolniony i otrzymał wezwanie do stawiennictwa się w komisariacie. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd, do którego niebawem trafią materiały postępowania.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)