Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 lipca 2019

Zatrzymanie w Śmielinie. 21-latek poniesie konsekwencje

Mroteccy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę bmw, który prowadził# auto wbrew sądowemu zakazowi. Jego zachowanie oceni sędzia, a zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mroczy patrolowali wczoraj (11.07.19) miejscowości w gminie Sadki. Krótko przed godz. 11.00 w Śmielinie (gm. Sadki) zauważyli bmw, za którego kierownicą siedział znany im służbowo 21-latek. Z wiedzy, jaką dysponowali mundurowi wynikało, że kierowca prawdopodobnie ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, bo w przeszłości prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków.

Już po chwili auto zostało skontrolowane, a personalia siedzącego za kierownicą mieszkańca nakielskiej gminy sprawdzone w policyjnych systemach. Podejrzenia policjantów szybko się potwierdziły. Wobec mężczyzny sąd wydał zakaz i przez najbliższe dwa lata w ogóle nie powinien on prowadzić auta. Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowca został zwolniony i otrzymał wezwanie do stawiennictwa się w komisariacie. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd, do którego niebawem trafią materiały postępowania.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)