Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Zasłużeni sportowcy nagrodzeni. Spotkanie w szubińskim ratuszu

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

29 listopada 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się spotkanie z # zasłużonymi sportowcami z naszego regionu.

W spotkaniu wzięli udział Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak, Dyrektor Wydziału Edukacji Sportu i Rekreacji w UM Szubin Janusz Nowakowski oraz sportowcy Marcin Sendwicki i Maksymilian Nowak.

Podczas spotkania zostały złożone gratulacje, podziękowania za osiągnięcia i sukcesy sportowe oraz godne reprezentowanie naszej gminy nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Do najważniejszych osiągnięć Marcina Sendwickiego w ostatnim czasie można zaliczyć zdobycie 3. miejsca w World  Strongest Man u105 w finale Mistrzostw Świata na Florydzie.

W roku 2019 uzyskał doskonałe wyniki na innych zawodach Strongman w Polsce i na świecie. Do najważniejszych zaliczyć możemy:
- 8. miejsce w World Strongman Championship u110 na Ukrainie
- 1. miejsce w Pucharze Narodów Strongman u105 w Jelczu – Laskowice
- 5. miejsce w Pucharze Polski we Fromborku
- 3. miejsce Pucharu Polski w Parach w Kościerzynie
- 1. miejsce w Mistrzostwach Świata w parach Ultimate Strongman u105 Team World Championship w Lenti na Węgrzech 2019 z Przemkiem Marczewskim
- 3. miejsce w Mistrzostwach Europy w Białymstoku w kategorii u105.

Drugim uhonorowanym sportowcem był zawodnik judo Maksymilian Nowak należący do Uczniowskiego Klubu Sportowego "10" w Bydgoszczy. Ważnym osiągnięciem był start w Pucharze Europy Kadetów w węgierskim Gyor oraz zdobycie 3. miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w Jastrzębiu - Zdroju w październiku br.

Wcześniej uczestniczył w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Koszalinie, gdzie uzyskał 2. miejsce oraz w Pucharze Polski Młodzików w Poznaniu, gdzie stanął na podium, uzyskując najlepszy wynik.

Sportowcom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do podejmowania kolejnych sportowych wyzwań.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż leczniczy
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)