Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Zakończenie Tygodnia Bibliotek. Dzieci poznały tajemnicę biblioteki

fot.pow

fot.pow

W ramach kończącego się Tygodnia Bibliotek w filii bibliotecznej w Paterku# odbyły się już ostatnie zajęcia przygotowane specjalnie dla najmłodszych czytelników z miejscowego przedszkola. Grupa „Biedroneczek” z panią Alicją Dembińską oraz „Pszczółki” wraz z paniami Dorotą Król i Agnieszką Przygodą poznawały tajemnice biblioteki.

Mali goście dowiedzieli się czym różnią się od siebie książki dla dzieci oraz sprawdzały czy są ciężkie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się książka, która sięgała maluchom  prawie do ramion. Okazało się, że zasady dbania o książki są dzieciom bardzo dobrze znane. Dla większości wizyta w naszej bibliotece nie była pierwszą, co nas bardzo cieszy.

 Dzieci poznały również głównego bohatera spotkania – szczurołapa z Hameln, który za pomocą czarodziejskiej melodii wygrywanej na flecie oswobodził miasto z plagi szczurów. W dniu spotkania  bibliotekę także opanowały te gryzonie. Były to papierowe figurki wskazujące wejście do biblioteki oraz pluszaki wędrujące z rąk do rąk  podczas czytania bajki.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości ...oczywiście ukryte w papierowych figurkach szczurków.

Wszystkim przedszkolakom oraz ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach z okazji Tygodnia Bibliotek oraz za piękne kwiaty, które upiększą naszą bibliotekę .

materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)