Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Zajęcia w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim. Dzieci odwiedził wyjątkowy gość

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 3.06.2019 roku do naszego przedszkola zawitała – pani Kamila, która na co dzień # pracuje jako pielęgniarka w przychodni NZOZ „ MEDICUS” w Nakle .

Podczas spotkania maluszki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka przypomniała maluszkom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Podczas spotkania pani Kamila zademonstrowała „Krasnoludkom” niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym na przyniesionych przez panią pielęgniarkę fantomach.

Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w przedszkolakach zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu) – na początku wzbudziła lęk, ale po dotknięciu maluszki z chęcią poznawały pozostałe akcesoria znajdujące się w torbie pani pielęgniarki.

Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta, kolorowanki oraz dyplomy. Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęniarce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem oraz miłą niespodziankę.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy pani Kamilce za przybycie oraz za przekazaną wiedzę.

Materiał: mgr A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)