Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Zajęcia w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim. Dzieci odwiedził wyjątkowy gość

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 3.06.2019 roku do naszego przedszkola zawitała – pani Kamila, która na co dzień # pracuje jako pielęgniarka w przychodni NZOZ „ MEDICUS” w Nakle .

Podczas spotkania maluszki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka przypomniała maluszkom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Podczas spotkania pani Kamila zademonstrowała „Krasnoludkom” niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym na przyniesionych przez panią pielęgniarkę fantomach.

Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w przedszkolakach zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu) – na początku wzbudziła lęk, ale po dotknięciu maluszki z chęcią poznawały pozostałe akcesoria znajdujące się w torbie pani pielęgniarki.

Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta, kolorowanki oraz dyplomy. Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęniarce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem oraz miłą niespodziankę.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy pani Kamilce za przybycie oraz za przekazaną wiedzę.

Materiał: mgr A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)