Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Zajęcia w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim. Dzieci odwiedził wyjątkowy gość

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 3.06.2019 roku do naszego przedszkola zawitała – pani Kamila, która na co dzień # pracuje jako pielęgniarka w przychodni NZOZ „ MEDICUS” w Nakle .

Podczas spotkania maluszki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka przypomniała maluszkom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Podczas spotkania pani Kamila zademonstrowała „Krasnoludkom” niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym na przyniesionych przez panią pielęgniarkę fantomach.

Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w przedszkolakach zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu) – na początku wzbudziła lęk, ale po dotknięciu maluszki z chęcią poznawały pozostałe akcesoria znajdujące się w torbie pani pielęgniarki.

Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta, kolorowanki oraz dyplomy. Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęniarce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem oraz miłą niespodziankę.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy pani Kamilce za przybycie oraz za przekazaną wiedzę.

Materiał: mgr A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)