Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

08 lutego 2019

Zagrożenia w sieci. Ważna lekcja dla uczniów

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu, a także odpowiedzialności # prawnej nieletnich za czyny niezgodne z prawem, rozmawiali z uczniami jednej z nakielskich szkół policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch zajmujący się w nakielskiej komendzie profilaktyką, przeprowadzili spotkanie dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle. Tematem przewodnim pogadanek była cyberprzemoc, zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

Policjanci zwracali uwagę, na zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej. Przypominali też, że nie należy przekazywać znajomym poznanym za pośrednictwem sieci danych dotyczących miejsca zamieszkania czy sytuacji majątkowej rodziny, tłumacząc, że informacje te mogą zostać różnie wykorzystane.

Funkcjonariusze przypominali też, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a powinni liczyć się z tym najbardziej ci, którzy wykorzystują sieć do obrażania innych.

Sierż. szt. Wrzeszcz i sierż. szt. Pilch mówili też o przepisach regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich za popełniane czyny karalne oraz demoralizację. Przypominając, że wszystkie sprawy nieletnich rozstrzyga sąd.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przewóz krajowy
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Meble łazienkowe
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)