Dziś mamy 27 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2019

Zagroda edukacyjna w Siennie. Przedszkolaki ze „Słoneczka” znowu na wycieczce

fot. pow

fot. pow

17 czerwca 2019 r. dzieci z grupy „Gwiazdeczki” wybrały się na warsztaty przyrodnicze# do zagrody edukacyjnej w Siennie.

Gospodyni miejsca zorganizowała dzieciom wycieczkę po lesie, podczas której wszystkimi zmysłami miały możliwość zapoznać się z mieszkańcami lasu: słuchały śpiewu ptaków, widziały ich gniazda, dotykały żab czy ślimaków, liczyły ważki. Nie obeszło się także bez leśnego toru wyczynowego, polegającego na skakaniu przez balot słomy, slalomu między konarami drzew czy ścieżki zdrowia pomiędzy pokrzywami. „Gwiazdeczki” wykonały z różnych naturalnych materiałów makatkę ścienną, a także malowały kwiatami czy liśćmi. Dużo można by tu jeszcze opowiadać, emocji było bez liku, ale najwięcej pokażą zdjęcia. Zapraszamy do fotorelacji.

materiał: Kinga Handzlik

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)